عمارت لاکچری اشرف پهلوی در منهتن +عکس

کد خبر: 1018370

عمارت 1100 متری اشرف پهلوی که 4 سال قبل از خروج محمد‌رضا پهلوی از ایران خریداری شده بود، پس از درگیری‌های قانونی بسیار به کسری از قیمت اولی فروخته شد.

عمارت لاکچری اشرف پهلوی در منهتن +عکس

بالاخره خانه منهتن اشرف پهلوی به فروش می رسد. همان عمارت هفت طبقه آجر و سنگ آهک بیک‌مان پلیس (Beekman Place) که توسط یک شرکت املاک به قیمت 11.5 میلیون دلار خریداری شد و البته زیر قیمت اصلی آن است.

عمارت مرکز شهر، که خانه قدیمی اشرف پهلوی، خواهر دوقلوی محمدرضا پهلوی بوده است، که چندین سال در لیست فروش بود اما به دلیل اختلافات قانونی امکان فروش فراهم نبود اما در نهایت با رفع این مشکلات در ماه آگوست فروش آن نهایی شد. قیمت فروش 11.5 میلیون دلاری این ملک با توجه به قیمت اولیه آن، 50 میلیون دلار تخفیف سنگینی محسوب می‌شود.

به گزارش نیویورک‌تایمز ساختمان باشکوه، بیک‌مان پلیس واقع در یک محوطه پوشیده از درخت با چشم‌اندازهای چشمگیر به رودخانه شرقی منهتن، در حال ورشکستگی بود.

موضوع دعاوی کارمندان و اعضای خانواده علیه شرکتی بود که دارایی‌های اشرف پهلوی که در سال 2016 در سن 96 سالگی درگذشت ، مدیریت ‌می‌کرد.

این عمارت، که فقط چند بلوک با سازمان ملل متحد فاصله دارد، در سال 1934 برای ویلیام اس پلی، که چندین دهه شبکه CBS را اداره می کرد، ساخته شد. اشرف پهلوی این عمارت را در سال 1975، چهار سال قبل از برکناری محمدرضا پهلوی، به همراه ساختمان همسایه‌ آن را خریداری کرد.

این سازه هفت طبقه، بیش از 1100 متر مربع زیر بنا دارد و 10 اتاق خواب و 9 سرویس بهداشتی، 8 شومینه هیزمی، اتاق آفتاب‌گیر، اتاق غذاخوری، اتاق کار و اتاق خواب سوییتی و حیاطی 140 متری و در نهایت 3 تراس را در خود جایی می‌دهد. دعوای خدمه سابق بر سر سهم‌شان از عمارت

به گزارش یک سایت مشاوره املاک نیویورکی این خانه در مرکز یک نبرد طولانی و پیچیده حقوقی بین دو کارمند سابق قرار داشت: غلام رضا گلسرخی که از سال 1970 برای اشرف پهلوی کار می کرد و آزاده ناصر آذری که از سال 1979 برای او کار کرده بود. اندکی پس از چهار سال از مرگ اشرف پهلوی، دادگاهی به آذری 2.7 میلیون دلار اعطا کرد زیرا آذری گفت بود اشرف پهلوی در ازای ده ها سال خدمت این مبلغ را به او قول داده بود. او و گلسرخی از آن زمان بر سر این ملک درگیر شده اند.

قرار بود با فروش این عمارت در 9 اکتبر، آذری پولش را از آن دریافت کند. اما وانزداون (Wansdown)، که گلسرخی آن را اداره می کند، روز قبل از فروش اعلام ورشکستگی کرد و با این کار، دادگاه این حق را به او داد که عمارت بیکمان را مدت زمانی گسترده تر بفروشد. نادر مبارقا، وکیل دادگستری آذری ، این اقدام را به عنوان تلاش دیگری برای جلوگیری از پرداخت هزینه آذری، از سوی وانس داون و گلسرخی اعلام کرد.

هنوز مشخص نیست که آیا اکنون که قرارداد خانه منعقد شده است، آذری پول خود را دریافت می کند یا خیر.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها