پدیده‌ باورنکردنی؛ نوزادی که هنگام تولد باردار بود!

کد خبر: 1025099

پزشکان مصری پس از تولد یک نوزاد، متوجه وجود یک جنین در شکم او شدند.

پدیده‌ باورنکردنی؛ نوزادی که هنگام تولد باردار بود!

باشگاه خبرنگاران: استان الشرقیه مصر اخیرا شاهد اتفاقی عجیب و نادر بود؛ به گونه‌ای که یک مادر نوزادی را به دنیا آورد که در شکم او یک جنین وجود داشت. این یک اتفاق بسیار نادر است که از هر ۵۰۰ هزار کودک یک مورد اتفاق می‌افتد.

پدیده‌ای نادردر دنیای علم/ نوزادی که هنگام تولد باردار بود!

روزنامه الوطن مصر به نقل از دکتر عمرو عبدالمحسن استاد بیماری‌های زنان و زایمان در دانشگاه الزرقاء که این زایمان تحت نظر او انجام شده است، می‌نویسد: این جنین در آغاز دوقلو بوده است که کیسه جنینی آن وارد شکم نوزاد دیگر شده است. در ماه هفتم بارداری مادر، نسبت به وجود یک شی عجیب در شکم جنین مشکوک شدم، اما آن زمان به قطعیت نرسیدم و این اولین باری است که من چنین موردی را مشاهده می‌کنم.

این پزشک می‌گوید: با هماهنگی متخصص کودکان این زایمان انجام شد. نوزاد به مدت ۲۴ ساعت تحت مراقب بود و پس از آن، اقدام به انجام سی تی اسکن کردیم که متوجه وجود یک جنین در شکم نوزاد شدیم. از این رو عمل جراحی لازم برای پاکسازی شکم این نوزاد را انجام دادیم.

دکتر عبدالمحسن توضیح داد: نوزاد پس از ۴۸ ساعت مراقبت، از بیمارستان مرخص شد و اکنون به شکل طبیعی زندگی می‌کند و هیچ نگرانی وجود ندارد.

او در پایان گفت: این ماجرا را نوشتیم و انتشار دادیم. اینگونه موارد گردآوری می‌شوند تا به علل آن پی برده شود؛ زیرا امثال این اتفاقات شاید فقط به ۲۰۰ مورد در جهان برسد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها