اشتباه گرفتن سر طاس داور با توپ فوتبال سوژه شد! +فیلم

کد خبر: 1030514

اشتباه دوربین هوش مصنوعی ورزشگاه در تشخیص توپ فوتبال از سر طاس داور به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد.

باشگاه خبرنگاران: اشتباه دوربین هوش مصنوعی در تشخیص توپ فوتبال از سر طاس داور بازی به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد. در این اتفاق عجیب که در یکی از مسابقات فوتبال اسکاتلند رخ داد دوربین هوش مصنوعی به اشتباه برای دقایقی به جای توپ فوتبال سر طاس یک داور را مورد تعقیب قرار داد.

خبر این اتفاق بی سابقه و گاف دوربین هوش مصنوعی پس از انتشار در توئیتر توجه کاربران را به خود جلب کرد. بنا به گزارش رسانه‌های محلی اسکاتلند این اتفاق هنگام برگزاری مسابقه فوتبال تیم‌های «اینوِرنِس کالِدونین تیستِل» و «ایر یونایتد» در مناطق مترفع اسکاتلند در استادیوم کالدونین رخ داد. گزارشگر بازی به دلیل این اشتباه و اینکه دوربین مدام سر داور را بجای توپ بازی نشان می‌داد مرتبا مجبور به عذرخواهی شد.

این اتفاق زمانی رخ داد که باشگاه اینورنس با توجه به شیوع کرونا تصمیم گرفت تا بجای اپراتور انسانی از سیستم دوربین خودکار استفاده کند.

این اتفاق موجب شد تا بسیاری از کاربران در مورد اینکه چطور فناوری می‌تواند باعث اختلال در جریان عادی یک بازی شود صحبت کنند.

یکی از کاربران در کامنتی نوشت: «با وجود آنکه سر طاس داور در زیر آفتاب باشکوه اسکاتلند می‌درخشد، اما دوربین هوش مصنوعی قادر به تشخیص توپ فوتبال از سر داور نیست.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها