چه کسی نقش رئیس انرژی اتمی را در سریال شهید شهریاری بازی می‌کند؟ +عکس

کد خبر: 1034194

سریال شهید شهریاری به دانشگاه شهید بهشتی رسیده و با اضافه شدن بازیگر نقش‌ رئیس انرژی اتمی، به روزهای حسّاس خودش نزدیک می‌شود.

چه کسی نقش رئیس انرژی اتمی را در سریال شهید شهریاری بازی می‌کند؟ +عکس

خبرگزاری تسنیم: این روزها سریال‌های استانی تلویزیون رونق خوبی گرفته و برای آنتن امسال و سال آینده تدارک خوبی دیده‌اند. کار بیوگرافی و یا به قولی پرداختن به شخصیت از زنجان آغاز شده و قرار است در کردستان و شهرهای همجوارش هرچه زودتر شروع شود.

سریال "صبح آخرین روز" با همکاری صدا و سیمای مرکز زنجان به زندگی شهید مجید شهریاری می‌پردازد. شهید مجید شهریاری نامی مطرح و برجسته در عرصه علمی کشور است. شخصیتی که استاد دانشگاه شهید بهشتی، فیزیک‌دان و دانشمند هسته‌ای متولد زنجان بود. هشتم آذرماه سال 1389 در خیابان‌های تهران مورد ترورِ دشمنان قرار گرفت و به شهادت رسید.

چه کسی نقش رئیس انرژی اتمی را در سریال شهید شهریاری بازی می‌کند؟

زندگی پرفراز و نشیب شهید شهریاری و شخصیت علمی او دستمایه ساخت سریالی قرار گرفته که بعد از تصویربرداری صحنه‌های زنجان، گروه در تهران مشغول فیلمبرداری‌ است. این شهید والامقام از شخصیت‌های برجسته در زمینه دانش هسته‌ای بود که به طرز ناجوانمردانه‌ای به شهادت رسید.

این سریال در 30 قسمت 45 دقیقه‌ای به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه‌کنندگی مصطفی علمی‌فرد است که تولید آن از اواخر مرداد ماه در زنجان آغاز شده و سپس 5 ماه نیز در تهران ضبط ادامه دارد و زندگی «شهید شهریاری» را از بدو تولد تا شهادت به تصویر می‌کشد.

کاوه خداشناس به عنوان بازیگر نقش اول سریال از پایان دوره دانشجویی این شهید بزرگوار یعنی حدود 23 یا 24 سالگی تا لحظه شهادت را بازی می‌کند و یا به قولی ایفاگر کاراکتر شهید مجید شهریاری وارد صحنه فیلمبرداری شده و کار به دانشگاه شهید بهشتی رسیده است. او چندی پیش در اولین گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفته بود: تحقیق برای ایفای نقشی با این مختصات و ویژگی‌ها جزء لایفنک کار یک بازیگر است. هم صحبتی با خانواده عزیز ایشان، همسر و فرزندان ایشان و سایر دوستان و همکارانی که در فضای کار ایشان را می‌شناختند و در کنارشان بودند از جمله کارهای ابتدایی بود که من برای بازی در این نقش کردم.

مصطفی علمی‌فرد تهیه‌کننده این مجموعه تلویزیونی چندی پیش از اضافه شدن سپیده خداوردی در نقش همسر شهید شهریاری خبر داده بود. او درباره آخرین وضعیت این مجموعه تلویزیونی به خبرنگار تسنیم گفت: قسمت‌های مربوط در دهه 1340 و 1350 را در زنجان تصویربرداری کرده‌ایم و حالا در تهران وارد دهه 1360 دانشگاه تهران شدیم. ما شیراز را در دستور کار داریم و فعلاً در برنامه‌مان نیست چون در تهران فیلمبرداری‌مان طول می‌کشد.

علمی‌فرد در پاسخ به این سؤال که چه زمانی وارد نیروگاه اتمی خواهید شد، تأکید کرد: می‌خواستیم به هنگام ورود به تهران، صحنه‌های مربوط به بیمارستان را فیلمبرداری کنیم اما به خاطر شرایط کرونا برنامه‌هایمان به هم خورده است. هیچ بیمارستانی را تا به امروز نتوانستیم بابت تصویربرداری هماهنگ کنیم البته که برای بچه‌های خودمان هم خطرناک بود. ترجیح دادیم با توجه به شرایط مناسب دانشگاه‌ها، بخش‌های دانشگاهی را فیلمبرداری کنیم و بعد شرایط مهیا شد به بیمارستان برویم. ان‌شاءالله هفته‌های آتی وارد نیروگاه اتمی و هسته‌ای خواهیم شد.

چه کسی نقش رئیس انرژی اتمی را در سریال شهید شهریاری بازی می‌کند؟

او درباره حضور کاوه خداشناس در صحنه فیلمبرداری سریال شهید شهریاری، گفت: این روزها به تازگی کاوه خداشناس به عنوان بازیگر نقش اول سریال شهید مجید شهریاری جلوی دوربین رفته که این صحنه‌ها در دانشگاه شهید بهشتی فیلمبرداری می‌شوند. خدا را شکر به مرز 50 درصد فیلمبرداری رسیده‌ایم و تدوین و مراحل فنی هم همزمان پیش می‌روند.

علمی‌فرد درباره لوکیشن بعد از دانشگاه سریال شهید شهریاری، خاطرنشان کرد: اگر مشکلِ فیلمبرداری در بیمارستان حل شود به فیلمبرداری بخش‌های بیمارستانی خواهیم رسید. کرونا محدودمان کرده و کار به مراتب سخت می‌شود. اگر با بیمارستانی که نکته‌ای نداشته باشد توافق کنیم و البته برای گروه هم ایمنی داشته باشد وارد صحنه‌های بیمارستانی خواهیم شد. اما اگر این هماهنگی‌ها اتفاق نیفتد فیلمبرداری یکسری بخش‌های خانوادگی و خانه شهید شهریاری را در دستور کار قرار می‌دهیم.

او در خصوص انتخاب بازیگر شهید شهریاری و اضافه شدن بازیگر دیگری در نقش دکتر فهیم، تأکید کرد: افشین نخعی را که از بازیگران خوب کشورمان و قدری هم شبیه به آقای دکتر صالحی است به عنوان بازیگر نقش رئیس انرژی اتمی انتخاب کردیم. امین ایمانی هم نقش دکتر فهیم از دوستان شهید شهریاری را ایفا می‌کند.

علمی‌فرد درباره زمان پخش این سریال، توضیح داد: الان شرایط قدری پیچیده است. ما کارمان را جلو می‌بریم و حتی مراحل فنی، همزمان در دستور کارند، صحبت ضمنی هم داشتیم که بتوانیم در بهار 1400 این سریال را روی آنتن ببریم. ما تمام تلاشمان بر این است طبق برنامه جلو برویم اما تصمیم با مسئولین ذیربط است که چه زمانی و چه شبکه‌ای را مناسبِ پخش سریال "صبح آخرین روز" ببینند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها