فیلم: تصاویر اولیه از دو انفجار انتحاری بغداد

کد خبر: 1046675

شبکه المیادین به نقل از یک منبع آگاه امنیتی گزارش کرد، در پی انفجار انتحاری در «باب‌الشرقی» بغداد، هشت نفر کشته و ۱۵ تن دیگر مجروح شده‌اند. پایگاه «السومریه» هم نوشته صدای انفجار‌هایی در «باب الشیخ» و «میدان الطیران» بغداد شنیده شده است.

خبرگزاری فارس: پایگاه خبری شبکه «الجزیره» در خبری فوری از وقوع دو انفجار در مرکز بغداد خبر داد.

بر اساس این گزارش، دو انفجار در میدان «الطیران» در مرکز بغداد روی داد که طی آن چند نفر کشته و زخمی شدند.

شبکه تلویزیونی «النجباء» نیز از وقوع یک انفجار انتحاری در منطقه «باب‌الشرقی» بغداد خبر داد.

کانال تلگرامی «الصابرین» نیز ویدئویی از محل انفجار و قربانیان منتشر کرد.

پایگاه خبری «السومریه» نیز با اعلام شنیده شدن صدای انفجار‌هایی در «باب الشیخ» و میدان الطیران، به نقل از یک منبع آگاه امنیتی اعلام کرد که طی این انفجار در باب‌الشرقی بغداد، پنج نفر کشته و هفت تن زخمی شدند.

پایگاه خبری «دجله» نیز از وقوع دو انفجار متوالی در مرکز بغداد خبر داد و شمار قربانیان را در ابتدا ۸ کشته و ۱۵ زخمی اعلام کرد، اما سپس به نقل از یک منبع امنیتی، شمار قربانیان این انفجار انتحاری، را ۱۲ کشته و ۲۰ زخمی اعلام کرد.

پایگاه خبری «الناس» به نقل از یک منبع آگاه امنیتی نوشت که این حمله تروریستی را دو انتحاری با کمربند‌های انفجاری، در یک بازار در مرکز بغداد انجام دادند. فرد انتحاری نخست، خود را در بازاری در میدان «غرناطه» مقابل یک ایستگاه برق منفجر کرد و سپس نفر دوم در فاصله ۲۰۰ متری او خود را منفجر کرد.

فرماندهی عملیات بغداد نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که این انفجار یک حمله انتحاری در میدان الطیران بغداد بوده که چندین قربانی برجای گذاشت.

در بیانیه فرماندهی عملیات بغداد به جزئیات بیشتری اشاره نشده است.

از سوی دیگر پایگاه خبری «موازین نیوز» به نقل از یک مقام آگاه نوشت که در پی وقوع این دو انفجار، تدابیر امنیتی اطراف منطقه سبز بغداد تشدید شد و کلیه دروازه‌های اصلی ورود به این منطقه بسته شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت