کودک معروف ایرانی نجات دهنده تمساح +عکس

کد خبر: 1047831

نجات تمساح توسط این پسر بچه از برکه خشک شده رودخانه و اونو آورده تحویل مامور محیط زیست داده تا در برکه که درست کردن رهایش کنند.

نجات تمساح توسط این پسر بچه از برکه خشک شده رودخانه و اونو آورده تحویل مامور محیط زیست داده تا در برکه که درست کردن رهایش کنند.

نجات تمساح توسط این پسر بچه

کوچکترین همیار محیط زیست سیستان و بلوچستان آسمانی شد مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: زکریا بشیره کوچکترین همیار محیط زیست ساکن شهرستان چابهار به علت تصادف درگذشت.

وحید پورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، اظهارداشت: زکریا در مواجهه با حیات وحش بسیار دلسوز و بدون هیچ واهمه‌ای در زمان خشکسالی و خشکی برکه‌ها و آبگیرهای زیست تمساح در کنار محیط‌بانان به زنده‌گیری و انتقال گاندوها کمک می‌کرد.

او با تاکید براینکه زنده‌گیری یک سر تمساح نابالغ در سن هشت سالگی از رودخانه نیمه خشک باهوکلات بازتاب رسانه‌ای کم‌نظیری داشت و لقب کوچکترین و شجاعترین همیار محیط‌بان به او داده شد گفت: جامعه محیط زیست کشور و سیستان و بلوچستان از شنیدن این خبر متأثر و متالم شده و این ضایعه اندوهبار را خدمت خانواده زکریا تسلیت عرض می‌کند.ِ

۲ سال پیش پسر بچه هشت ساله‌ای به نام زکریا بشیره فرزند صاحبداد، با مراجعه به ایستگاه تحقیقاتی پرورش تمساح محیط زیست، روستای ریکوکش واقع در ۱۱۵ کیلومتری چابهار، یک راس بچه تمساح پوزه کوتاه (گاندو) را که ادعا می‌کرد از گودال آبی تقریبا نیمه خشک یافته است، تحویل محیط بانان ایستگاه داد و آنان را تا رها سازی بچه تمساح در رودخانه کاجو، همراهی کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت