صیادی که ۳۵ سال در رود نیل در جستجوی مردگان پارو زد +عکس

کد خبر: 1048779

پیرمرد مصری در جستجوی اجساد مردگان در ۳۵ سال گذشته رود نیل را پارو زده و اجساد بسیاری را به نیرو‌های نجات تحویل داده است.

باشگاه خبرنگاران: در کرانه‌های رود نیل و بیش از ۳۵ سال، ماهیگیری که همه او را «شیخ عزت» می‌شناسند با قایق چوبی ساده خود بیرون می‌رود و تمام روز را به تماشای آب رودخانه و حرکات موج می‌گذراند، اما نه برای ماهیگیری و امرار معاش بلکه برای جستجوی اجساد مردگان.

صیادی که ۳۵ سال رود نیل را در جستجوی مردگان پارو زد

عزت عفیفی ۶۰ ساله که در جستجوی اجساد غرق شده در نیل است و از ۲۵ سالگی داوطلبانه شروع به انجام این کار کرده یعنی زمانی که اولین جسد زن جوانی را پیدا کرد که قایق بر روی او واژگون شده بود.

این موضوع چندین بار تکرار شد و عفیفی در جستجوی اجساد حرفه‌ای شد و نیرو‌های نجات رودخانه این موضوع را رسماً به او واگذار کردند که اکنون به او متوسل می‌شوند تا به جستجوی اجساد کمک کرده و آن‌ها را در جریان امور قرار دهد.

این مرد می‌گوید: من یکی از قدیمی‌ترین ماهیگیران در جزیره هستم و در حال حاضر وقتم را فقط به جستجوی اجساد اختصاص داده‌ام، در حالی که فرزندانم برای به دست آوردن آنچه که با آن زندگی می‌گذرانیم، در همین رودخانه ماهیگیری می‌کنند.

صیادی که ۳۵ سال رود نیل را در جستجوی مردگان پارو زد

صیادی که ۳۵ سال رود نیل را در جستجوی مردگان پارو زد

او افزود: من هزینه‌ای برای این موضوع دریافت نمی‌کنم. التماس دعای داغ دیده برای من کافی است تا اجساد غرق شده آن‌ها را پیدا کنم یا آن‌ها را به خاک بسپارم تا حداقل خانواده‌ها از سرنوشت آن‌ها مطلع شوند.

شیخ عزت هرگز دوره غواصی در زیر آب را نگذرانده اما او از همان جوانی به طور ذاتی بر این مهارت تسلط داشت. او وقتی جسد را پیدا می‌کند آن را به زمین خشک روی عرشه قایق ساده خود منتقل می‌کند و به پلیس اطلاع می‌دهد تا اقدامات لازم برای اطلاع خانواده متوفی و هماهنگی دفن مرده را انجام دهند.

همکارانش در ابتدا به علت تعداد زیادی از اجسادی که بیرون آورده بود از او وحشت داشتند، اما اکنون آن‌ها با او همکاری می‌کنند و وی را رادار یا اسکنر جسد در رودخانه صدا می‌کنند.

شیخ عزت توضیح داد که "در طی یک سال بین ۱۰۰ تا ۱۶۰ جسد از رود نیل خارج می‌شود و در تابستان تعداد آن‌ها بیشتر از زمستان است، زیرا بسیاری از هموطنان برای فرار از گرمای هوا در رودخانه شنا می‌کنند.

مأموران دادستانی عمومی قبل از انتقال اجساد به سردخانه و اقدامات قانونی، به محل کشف جسد می‌روند و به اظهارات شیخ عزت و نحوه پیدا کردن جسد گوش می‌دهند که بیشتر آنان غرق شده اند و تعداد کمی پس از کالبد شکافی نشان از قتل یا خودکشی دارند.

این مرد جزیره الوراق را محل اجسادی می‌داند که از مصر علیا به دلیل آب کم در آن می‌آیند، زیرا اجسام به دلیل سطح پایین آب منطقه در سطح شناور هستند و او می‌تواند آن‌ها را ببینید و از آب خارج کند.

پیرمرد شصت ساله به قایق چوبی خود تکیه داده می‌گوید که من به پسر بزرگم «عبده» راز‌های این کار را آموختم تا این کار انسان دوستانه را پس از مرگ من ادامه دهد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت