هشدار زالی به تغییر شرایط محدودیت‌های کرونایی +فیلم

کد خبر: 1048849

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا شهر تهران: در صورت تغییر آمار کرونا در استان شاهد تغییر شرایط محدودیت ها خواهیم بود.

زالی خبر داد:افزایش میزان بستری ها در شبانه روز گذشته فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران گفت: میزان بستری‌ها در شبانه روز گذشته به ۲۱۲۰ نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران در اخبار شبکه پنج سیما اظهار کرد: در حال حاضر بررسی آمارهای اخیر نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته با تغییراتی که در الگوی آمارهای کرونا در استان تهران رخ داده است موج جدیدی از نگرانی بابت شیوع بیماری کرونا رقم زده شده است.

او ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۱۲۰ نفر در بیمارستان های تهران بستری شده در حالیکه این رقم در هفته‌های گذشته زیر ۱۸۰۰ نفر بود.

زالی افزود: علی رغم تعهدات جشنواره فیلم فجر اما در حاشیه آن شاهد نقض دستورالعمل های بهداشتی هستیم که این موضوع بسیار نگران کننده است.

زالی ادامه داد:با بررسی آمار ما شاهد یک افزایش خفیف در میزان بستری و مراجعات به بیمارستان‌های سطح استان تهران هستیم. دو رز آینده مشخص می‌شود که این افزایش آمار موقتی با شروع یکم خیز جدید باشد.

او بیان کرد:افزایش تردد‌های ناشی از ایام پایانی سال می‌تواند یک رنگ خطری در شروع خیز جدید بیماری باشد. در شبانه روز گذشته بالغ بر ۶ هزار نفر به مراکز بهداشتی و درمانی ما مراجعه کرده اند که در همین مدت ۳۴۲ نفر مورد جدید در بیمارستان‌های تهران بستری شده که ۱۱۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده اند.

او گفت:طرح شهید سلیمانی محله محور بوده و با اقبال زیاد مردم همراه شده است. از ابتدای شروع این طرح تا به امروز میزان مراجعه بستری‌ها به اندازه ۶۳ درصد و مرگ و میر‌های به میزان ۷۵ درصد همچنین میزان بستری شدگان در بخش مراقبت‌های ویژه در حدود ۴۲ درصد کاهش پیدا کرده است.

او گفت: از اول بهمن ماه تا دهم این ماه میزان مراجعات سرپایی در حدود ۶ درصد رشد داشته است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت