این کار «یوتیوب» تیم بایدن را خوشحال کرد +عکس

کد خبر: 1058103

یک سایت اشتراک‌ ویدئو برای آنچه مبارزه با کمپین‌های هدفمند نامید، نمایش آمار «نپذیرفتن» را حذف و از سوی دیگر صفحه یک شبکه تلویزیونی روسی به زبان عربی را مسدود کرد.

شرکت اشتراک ویدئوی «یوتیوب» تصمیم گرفت تعداد موارد «نپسندیدن» را حذف کند؛ اقدامی که موجب خوشحالی تیم دولت آمریکا خواهد شد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «راشا تودی»، ظرف روزهای آینده، مشاهده تعداد نپسندیدن (دیسلایک) فقط برای اشتراک‌گذارنده ویدئو ممکن خواهد بود.

شمار زیادی از کاربران فضای مجازی در واکنش به این تصمیم نوشتند، «جو بایدن» از چنین اقدامی بسیار خوشحال خواهد شد زیرا تقریباً در تمامی ویدئوهای منتشر شده درباره کاخ سفید از ماه ژانویه تاکنون، تعداد ثبت شده «نپسندیدن» از «پسندیدن» بسیار بیشتر است.

یکی از کاربران خطاب به یوتیوب نوشت: «اعتراف کنید که از بایدن در برابر آبرو ریزی بیشتر محافظت می‌کنید. دریافت بازخورد از سوی مخاطبین، برای گرداندن یک کانال امری حیاتی است».

یوتیوب در توضیحی اعلام کرد، این تصمیم برای حفظ «سلامت» عملکرد این سایت و مقابله با «کمپین‌های هدفمند نپسندیدن» اتخاذ شده است.

iIwVggUj1iVF

pt6zbk8ghgjH

از سوی دیگر «مارگاریتا سیمونیان» سردبیر شبکه روسی راشا تودی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد یوتیوب، صفحه این شبکه به زبان عربی را با ۵.۵ میلیون بازدیدکننده و نزدیک به سه میلیارد بازدید، حذف کرده است.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه دی ماه سال گذشته طیفی از قوانین جدید در این کشور را تأیید کرد که محدود سازی یا بستن سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی است که علیه رسانه‌های روسی تبعیض قائل می‌شوند را تصویب کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت