پروانه غول پیکر مانع تعمیر مدرسه شد! +عکس

کد خبر: 1065211

کارگران ساختمانی که مشغول بازسازی مدرسه ای در بریزبن بودند پروانه ای عظیم الجثه را پیدا کردند.

باشگاه خبرنگاران: به نقل از میرر؛ پروانه عظیمی به بزرگی دست‌های انسان زمانی که در کنار هم قرار گرفته اند در یک مدرسه ابتدایی در جنوب بریزبن در استرالیا کشف شده است. تاجری ناشناس هنگام ساخت و ساز در مدرسه دولتی Mount Cotton، جنوب بریزبن این موجود عظیم الجثه را پیدا کرد، این حشره آنقدر بزرگ است که پرواز و حرکت نیز برایش دشوار است.

این مدرسه که بیش از ۶۰۰ دانش آموز دارد، در صفحه مجازی اش در رسانه‌های اجتماعی با انتشار پستی کشف این حشره را شگفت انگیز خواند. میگان استوارد، مدیر مدرسه گفت که بزرگی این پروانه به اندازه دو دست انسان زمانی که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند می‌رسد، دانش آموزان ما به دیدن این حیوانات عجیب و غریب که در جنگل‌های بارانی مجاور زندگی می‌کنند، عادت دارند. این پروانه که سنگین‌ترین گونه از این حشرات است وزنی معادل ۳۰ گرم دارد و پس از کشف به جنگل بارانی بازگردانده شده است.

wO9Xu5erW4fZ

طبق گفته‌های دکتر حشره شناسی موزه کوئینزلند این پروانه از گونه پروانه چوبی است که معمولاً بین کوئینزلند شمالی و جنوب غربی پیدا می‌شود. وی به رسانه خبری گفت گونه کشف شده بسیار جالب است، زیرا در مورد سال اول زندگی این حشره اطلاعاتی را به ما می‌دهد. آنچه در مورد این پروانه‌ها قطعی است این است که آن‌ها در حدود ۴ سانتی متر هستند و در درختان اکالیپتوس زندگی می‌کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت