۱ کشته و ۱۴ مجروح در تیراندازی آشوب‌طلبان در ایذه

کد خبر: 1081909

در پی ‌تشدید شرایط خشکسالی و تنش آبی در استان خوزستان، برخی شهرهای استان خوزستان در پنجمین روز متوالی، شاهد اعتراضات مردم و آشوب افراد مسلح قرار گرفت.

 در پی تشدید شرایط تنش آبی و خشکسالی در استان خوزستان، مردم در برخی نقاط این استان با برگزاری تجمعات اعتراضی به بحث مدیریت آب در این استان، خواستار رسیدگی فوری به مطالبات مردم و اصلاح وضع موجود شدند که با نفوذ اشرار مسلح به درون تجمعات مردم، سایه شوم آشوب و اغتشاش بر تجمعات مسالمت‌آمیز سایه افکند.

در ششمین روز این اعتراضات، شهرهای اهواز، کارون، ماهشهر، سوسنگرد، ایذه و چند شهر دیگر استان شاهد تجمعات مردمی بوده که در برخی نقاط با نفوذ اشرار مسلح به درون مردم و تیراندازی بی‌هدف و گاه هدف‌مند به سمت نیروهای انتظامی باعث کشته و زخمی شدن برخی از شهروندان شدند.

در شهرستان ایذه، تجمعات مردمی با نفوذ اشرار به درون تجمع مردم، با شعارهای هنجارشکنانه و سپس درگیری با نیروهای انتظامی به اغتشاش و آشوب کشیده شد که با تیراندازی افراد ناشناس به سمت نیروهای انتظامی و مردم یک نفر غیرنظامی به دست این افراد کشته و 14 نفر از پرسنل انتظامی و مردم عادی شهرستان ایذه مجروح شدند.

حسن نبوتی، سرپرست فرمانداری ایذه امروز چهارشنبه، با اشاره به حوادث شب گذشته در این شهرستان اظهار داشت: شب گذشته عده‌ای از شهروندان این شهر با برگزاری تجمعی در این شهرستان خواستار رسیدگی به مطالبات مردم استان در زمینه آب داشتند که نفوذ برخی افراد آشوبگر به درون جمعیت، تجمع آرام مردم به آشوب و اغتشاش کشیده شد که در نهایت با تیراندازی افراد ناشناس به سمت مردم و نیروهای انتظامی متاسفانه شاهد کشته و مجروح شدن تعدادی از شهروندان و حافظان امنیت این شهر بودیم.

وی در ادامه افزود: در تمام طول برگزاری تجمع نیروهای انتظامی با آرامش و متانت با معترضان برخورد کردند که عده‌ای ناشناس به سمت پرسنل انتظامی حمله بردند و پرتاب سنگ و شیشه، باعث مجروحیت 14 نفر از پرسنل انتظامی شدند.

در شهرستان ماهشهر، نفوذ اشرار و آشوبگران به درون تجمع اعتراضی مردم در کوی طالقانی این شهرستان نیز، سبب اغتشاش و درگیری با نیروهای انتظامی شد که در نهایت باعث کشته و زخمی شدن چند نفر از شهروندان و نیروهای انتظامی این شهرستان شد.

فریدون بندری، سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر امروز چهارشنبه با اشاره به اتفاقات روز گذشته در این شهرستان اظهار داشت: تجمع اعتراضی روز گذشته مردم این شهرستان که به صورت آرام آغاز شده بود، با نفوذ اشرار مسلح به درون جمعیت شاهد تیراندازی به صورت رگباری و بی هدف به سمت نیروهای انتظامی بودیم.

وی افزود: در این اتفاق چند فرد مسلح نقابدار از پشت بام با غافلگیری نیروهای انتظامی، به سمت ماموران رگبار گشودند که متاسفانه یکی از مامورین انتظامی در این حادثه به شهادت رسید و یک نفر دیگر مجروح شد که تحت مراقبت‌های درمانی است.

 

فوت یک نفر در تجمع روز گذشته ایذه

سرپرست فرمانداری ایذه : در تجمع روز گذشته در شهرستان ایذه یک نفر جان خود را از دست داد.

بررسی چگونگی مجروحیت و شناسایی هویت ضارب در دست اقدام می باشد .

همچنین در تجمع دیروز ۱۴نفر از ماموران انتظامی مجروح و در بیمارستان بستری شدند.

حجم ویدیو: 2.01M | مدت زمان ویدیو: 00:01:03 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت