توضیحات کمالوندی درباره اظهارات گروسی

کد خبر: 1111733

سخنگوی سازمان انرژی اتمی:گروسی در شورای حکام اعلام کرد مذاکرات در تهران به اتمام نرسیده، در این دوره نتوانستیم به همه موضوعات بپردازیم و جمع‌بندی کنیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان توضیحاتی در خصوص اظهارات مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه مذاکرات وی با مقامات ایران در جریان سفر اخیرش به تهران، «سازنده» بوده اما به نتیجه نرسیده است، ارائه کرد.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران شامگاه چهارشنبه در مصاحبه‌ای در خصوص اظهارات رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که مذاکرات ایران و آژانس در جریان سفر مدیرکل این نهاد به تهران به دلیل اینکه موضوعات متعددی مطرح بوده و مدیرکل آژانس نیز باید برای شرکت در نشست شورای حکام به وین بازمی‌گشته است، ناتمام مانده است اما دو طرف توافق کرده‌اند که مذاکرات در آینده ادامه یابد.

کمالوندی در پاسخ به این سؤال که منظور گروسی از گفتن این جمله که «مذاکرات سازنده بود اما به توافقی دست نیافتیم» چیست، اظهار داشت: آقای گروسی اشاره کردند که ما مذاکرات داشتیم، سازنده بود اما به نهایت نرسید. ایشان از کلمه inconclusive استفاده کردند که به معنای ناتمام ماندن است.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه مسئله ما اجزای مختلف داشت، موضوعات متعددی مطرح بود و ایشان نیز وقت کم داشت زیرا در آستانه نشست شورای حکام به ایران سفر کرده بود، نتوانستیم که همه مسائل را به انتها برسانیم و جمع‌بندی نهایی داشته باشیم. اما قرار شد که گفتگوها را ادامه بدهیم.

کمالوندی خاطرنشان کرد: همان‌طور که ایشان هم اشاره کردند، تعاملات و همکاری با آژانس ادامه دارد و ان‌شاءالله ظرف روزها و هفته‌های آینده پیگیری خواهیم کرد./تسنیم

حجم ویدیو: 5.37M | مدت زمان ویدیو: 00:02:15 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت