قالیباف: باید تمرکزگرایی را در برنامۀ هفتم از بین ببریم

کد خبر: 1223337

محمدباقر قالیباف، در شورای اداری شهرستان‌های طبس، فردوس، سرایان و بشرویه: در برنامۀ هفتم باید تمرکزگرایی را از بین ببریم و اجازه دهیم شوراهای برنامه‌ریزی در استان‌ها و شهرستان‌ها تصمیم‌گیری کنند. البته باید پاسخگو هم باشند، هم به مردم، و هم به مرکز.

 قالیباف: باید تمرکزگرایی را در برنامۀ هفتم از بین ببریم

قالیباف: بیش از ۱۰۰ همت خارج از سیر سازمان برنامه‌وبودجه به موضوع اشتغال در استان‌ها اختصاص داده شده است

 محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، در شورای اداری شهرستان‌های طبس، فردوس، سرایان و بشرویه:

 یکی از موضوعات جدی ما تمرکززدایی در امور تصدی‌گری است، اما بعضی موضوعات تولی‌گری است؛ در این موضوعات، حتماً باید نقش هدایت‌گری از مرکز امر طبیعی و ضروری است، اما کارهایی که از جنس تصدی‌گری است، هر چقدر بخواهیم از مرکز برای آن‌ها تصمیم بگیریم، هر روز بر مشکلات ما اضافه خواهد کرد.

 این نوع رفتار مشی دولت و مجلس است. نمونۀ آن را در تبصرۀ ۱۸ بودجۀ ۱۴۰۱، که درخصوص اشتغال‌زایی بود، مشاهده کردیم. دوستان فعال در این خصوص حتماً متوجه شدند سال گذشته موضوعات اشتغال در شورای برنامه‌ریزی استان حل‌وفصل می‌شد. این در حالی بود که یک تأخیری در کارها افتاد.

 در بودجۀ ۱۴۰۲ این کار بسیار روان و راحت شد و همۀ تصمیم‌گیری در این حوزه به استان‌ها منتقل شد و حساب خزانه در استان باز شد و بدون سیر مسیر برنامه‌وبودجه از طریق وزارت اقتصاد این اعتبار به حساب استان واریز می‌شود و برگشت تسهیلات پرداخت‌شده نیز به این حساب واریز می‌شود تا مجدد در حوزۀ اشتغال به کار گرفته شود و این مبلغ در مجموعۀ کشور بیش از ۱۰۰ همت است.

حجم ویدیو: 4.48M | مدت زمان ویدیو: 00:00:50 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها