سرلشکر سلامی: فتاح قادر است حرکتش را در فضا تغییر دهد

کد خبر: 1225592

فرمانده کل سپاه:به دانش و فناوری تنوع بخشی و تاکتیک‌پذیری انواع سامانه‌ها در بخش‌های مختلف رسیده‌ایم. ابر موشک فتاح قادر است صفحه حرکتش را در فضا تغییر دهد.

سرلشکر سلامی: فتاح قادر است حرکتش را در فضا تغییر دهد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز ما به دانش و فناوری تنوع بخشی و تاکتیک‌پذیری انواع سامانه‌ها در بخش‌های مختلف رسیده‌ایم.

 سردار حسین سلامی روز سه شنبه در حاشیه رونمایی از موشک هایپرسونیک فتاح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اَبَر موشک فتاح قادر است صفحه حرکتش را در فضا تغییر دهد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه حقیقت قابل کتمان نیست، افزود:‌ یک واقعیت بسیار قوی و جدی که در کشور ما وجود دارد، پیشرفت‌ها و جهش‌های فوق‌العاده‌ای است که در فناوری‌های پیشرفته حاصل می‌شود. به‌خصوص در عرصه محصولات دفاعی از جمله موشک‌ها و پهپادهای که با استفاده از فناوری‌های پیشرفته هوش مصنوعی و همه قابلیت‌های فنی که در طراحی و ساخت قطعات و اجزای حساس آن وجود دارد، در کشور ما صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: ما به دانش و فناوری تنوع‌بخشی و انواع سامانه‌ها و تاکتیک‌پذیری سامانه‌ها در بخش‌های مختلف رسیده‌ایم از جمله موشک فتاح که موشک مانورپذیر ماورای صوت است که قادر است صفحه حرکت خود را در فضا به‌سادگی تغییر بدهد و از کمند موشک‌های ضدموشک عبور کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: این فناوری‌ها بسیار مدرن و پیشرفته و برای جهان نوین و برای اغلب کشورها ناشناخته هستند اما به دست توانای بچه‌های جوان ایرانی، مومن و انقلابی این ناشناخته‌ها و مجهولات به معلومات تبدیل شده است و امروز بحمدالله شاهد درخشش جوانان مومن و دانشمندامان هستیم./ ایرنا

حجم ویدیو: 4.29M | مدت زمان ویدیو: 00:01:45 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها