تشدید نظارت دادستانی بر شرکت‌های هواپیمایی

کد خبر: 1239744

دادستان تهران: تیم‌های بازرسی ویژه دادستانی بر فعالیت شرکت‌های هواپیمایی در آستانه برگزاری اربعین حسینی نظارت خواهند کرد.

تشدید نظارت دادستانی بر شرکت‌های هواپیمایی

 دادستان تهران از تشکیل پرونده قضایی برای ۸۵ سایت و آژانس ارائه‌دهنده خدمات پرواز خبر داد و گفت: فروش چارتری و گروهی بلیت پروازهای اربعین ممنوع است.

به گزارش ایرنا از قوه قضاییه، علی صالحی درباره اقدامات دادستانی تهران در نظارت بر برگزاری راهپیمایی اربعین اظهارداشت: بازه پروازهای ویژه اربعین حسینی (ع) از (۲۷ مرداد تا ۲۰ شهریور) تعیین و مقرر شده است، همه شرکت‌های هواپیمایی حداکثر ظرف مهلت ۲۴ ساعت از زمان دریافت مجوز، نسبت به باز کردن پروازها و فروش بلیت به مردم اقدام کنند همچنین فروش گروهی و اجباری بلیت دوطرفه به‌عنوان شرط لازم برای صدور بلیت ممنوع بوده و خرید آن به صورت یک‌طرفه و یا دو طرفه به انتخاب مسافر خواهد بود.

دادستان تهران تصریح کرد: در راستای صیانت هرچه بیشتر از حقوق زائران، هرگونه بلیت فروشی پروازهای عتبات عالیات صرفاً محدود به سایت رسمی شرکت هواپیمایی مادر و فعلا سه سکوی آنلاین دارای مجوز فروش بلیت (سایت ارائه دهنده خدمات هوایی آنلاین به نمایندگی از طرف شرکت‌های هواپیمایی فاقد امکان فروش به‌صورت برخط) شده و در این بازه زمانی، همه قراردادهای چارتری بین شرکت‌های هواپیمایی و چارتر کنندگان به‌حالت تعلیق درآمده است؛ بنابراین فروش و صدور بلیت پروازهای ویژه اربعین توسط چارتر کنندگان ممنوع و بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه تخلف از مقررات، دادستانی تهران قاطعاً با شخص خاطی (چه حقیقی و چه حقوقی) برخورد قضایی خواهد کرد.

صالحی تاکید کرد: نظارت دادستانی بر سه سکوی آنلاین ارائه دهنده خدمات هوایی که به نمایندگی از طرف شرکت‌های هواپیمایی فاقد امکان فروش بلیت به‌صورت برخط اقدام می‌کنند، نافی مسئولیت نظارت شرکت هواپیمایی اخیر بر این سایت‌ها (سکوها) نبوده و در صورت ارتکاب هرگونه تخلف از سوی این سایت‌های آنلاین، چه در حوزه فروش بلیت و چه در خصوص قیمت‌ها، با هر دو متخلف به موازات هم، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی یادآور شد: دادستانی تهران با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین سرور و سالار شهیدان و نظر به لزوم صیانت دستگاه قضایی از حقوق عامه و به‌ویژه زائرانی که در این ایام و به‌منظور شرکت در مراسم اربعین حسینی (ع) قصد سفر به عتبات عالیات را دارند، اقدام به تعیین تیم‌های بازرسی ویژه و تشدید نظارت‌های خود بر شرکت‌های هواپیمایی ارائه دهنده خدمات پروازی در این مسیرها، پیش از شروع هرگونه فرایند بلیت فروشی کرده است.

صالحی تاکید کرد: نظارت‌ها و بازرسی‌های یادشده که در این ایام و قبل از شروع هرگونه فرایند فروش بلیت توسط شرکت‌های هواپیمایی، از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران و با هدف نظارت بر قیمت‌ها، جلوگیری از تشکیل بازار سیاه توسط دلال‌ها، سایت‌ها و آژانس‌های غیرمجاز همچنین ممانعت از ابطال پروازها و سردرگمی مسافران و مضافاً در راستای صیانت از حقوق عامه در برابر تاخیر پروازها تشدید شده است، در واقع کمترین خدمتی است که دادستانی تهران افتخار آن را دارد که در ایام اربعین به زائران حسینی ارائه کند.

بازرسی از ۶ شرکت هواپیمایی مادر

دادستان تهران افزود: ظرف روز جاری، تیم ویژه دادستانی، از ۶ شرکت هواپیمایی مادر بازرسی به‌عمل آورده و قطعاً انجام چنین بازرسی‌های سرزده، در راستای رفاه حال زائران تا بازگشت آخرین زائر از سفر اربعین حسینی (ع)، از سوی دادستانی تهران ادامه خواهد داشت.

تشکیل پرونده قضایی برای ۸۵ سایت و آژانس ارائه‌دهنده خدمات پرواز

صالحی با اشاره به اینکه برای ۸۵ سایت و آژانس ارائه‌دهنده خدمات پرواز که مرتکب تخلف شدند، پرونده قضایی تشکیل شده است، افزود: ۷۱ سایت مجاز و غیرمجازی که مرتکب تخلف شده‌اند، مسدود شدند که ۵۷ مورد آن‌ها آژانس و سایت‌های غیرمجاز بودند.

دادستان تهران اضافه کرد: زائران در صورت مشاهده هرگونه تخلف می‌توانند مراتب را با دو شماره تلفن ۴۴۶۶۵۸۹۴ و ۳۵۰۵۱۱۲۱ با دادستانی تهران در میان بگذارند./ ایرنا

حجم ویدیو: 22.77M | مدت زمان ویدیو: 00:04:10 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها