افزایش فوتی‌های زلزله مغرب به ۶۳۲ نفر

کد خبر: 1243444

تلویزیون رسمی مغرب به‌نقل از وزارت کشور اعلام کرد تعداد جان‌باختگان زلزله این کشور به ۶۳۲ نفر و تعداد مجروحان به ۳۲۹ نفر افزایش پیدا کرده است.

افزایش فوتی‌های زلزله مغرب به ۶۳۲ نفر

تلویزیون ملی مغرب اعلام کرد آمار اولیه تلفات زلزله بزرگی که بامداد امروز (شنبه) این کشور را به لرزه درآورد، به 632 کشته و ده‌ها مجروح رسیده است.

وزارت کشور مغرب، صبح امروز (شنبه)، اعلام کرد که براساس آمار اولیه در پی زلزله قدرتمندی که این کشور را به لرزه درآورده، ۶۳۲ نفر جان باخته‌اند.

زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۶.۸ در مقیاس ریشتر، بامداد شنبه (۱۸ شهریور/ ۹ سپتامبر)، مغرب را لرزاند که در سال‌های گذشته در این کشور بی‌سابقه بود.

تلویزیون ملی مغرب اعلام کرد ۶۳۲ نفر در اقلیم‌ها و مناطق الجوز، مراکش، ورزازات، ازیلال، شیشاوه و تارودانت جان خود را از دست داده‌اند و ۳۲۹ نفر دیگر مجروح شده‌اند که نیروهای امدادی آن‌ها را به بیمارستان‌ها منتقل کرده‌اند.

براساس گزارش‌های منتشر شده، این زمین‌لرزه قدرتمند پایتخت و شهر‌های بزرگ مغرب از جمله رباط، الدارالبیضاء، مکناس،‌ فاس، مراکش (شمال)،‌ اغادیر، تارودانت (مرکز) را به لرزه درآورده است.

سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) کانون زلزله را در نزدیکی منطقه تفریحی «اوکایمدن» برآورد کرده است. این منطقه در کوه‌های اطلس واقع شده و حدود ۷۵ کیلومتر با شهر مراکش، چهارمین شهر بزرگ کشور مغرب فاصله دارد.

تصاویر منتشر شده ده‌ها نفر از مردم روستایی این کشور را در حالی نشان می‌دهد که خواستار کمک نیروهای امدادی هستند.

سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده زمان وقوع زلزله را ساعت ۲۳ شب به وقت محلی (معادل با ساعت ۲۲:۰۰ به وقت گرینویچ) اعلام کرده است.

زمین‌لرزه در این منطقه به ندرت اتفاق می‌افتد اما رویداد غیرمنتظره‌ نیست. گزارش‌ها حاکی است در بیش از ۱۲۰ سال گذشته هیچ زمین‌لرزه‌ای با این شدت در اینجا رخ نداده است.

 

حجم ویدیو: 676.72K | مدت زمان ویدیو: 00:00:06 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

سایر رسانه ها