یادگیری زبان شامپانزه‌ها سرگرمی عجیب پرنس هری! +عکس

کد خبر: 948961

اغلب ساکنان بومی آفریقا و جنگل ها، زبان حیواناتی که در منطقه آن‌ها زندگی می‌کنند را یاد می‌گیرند و در شناخت زبان حیوانات مهارت کسب می‌کنند و به این ترتیب معانی اصوات حیوانات از جمله شامپانزه‌ها را می‌فهمند، خیلی کم پیش می‌آید که یک غیر بومی بخواهد این زبان‌ها را یاد بگیرد.

تابناک باتو: اغلب ساکنان بومی آفریقا و جنگل ها، زبان حیواناتی که در منطقه آن‌ها زندگی می‌کنند را یاد می‌گیرند و در شناخت زبان حیوانات مهارت کسب می‌کنند و به این ترتیب معانی اصوات حیوانات از جمله شامپانزه‌ها را می‌فهمند، خیلی کم پیش می‌آید که یک غیر بومی بخواهد این زبان‌ها را یاد بگیرد، اما به نظر می‌رسد شاهزاده هری به دلیل بازدید‌های زیادش از جنگل‌های جنوب آفریقا این زبان را یاد گرفته و و در این زمینه توانایی کسب کرده است.

یک متخصص در زمینه نخستی‌سانان، رفتار شناسی، انتروپولوژی و سفیر صلح سازمان ملل به نام خانم جین گودال Jane Goodall که زمان زیادی را به پژوهش درباره رفتار شامپانزه‌ها اختصاص داده به قصر باکینگهام رفت و شاهزاده هری توانایی خود را در صحبت کردن به زبان شامپانزه‌ها در حضور او و دیگران به نمایش گذاشت.

یادگیری زبان شامپانزه‌ها سرگرمی عجیب پرنس هری! +عکس

این پژوهشگر از شاهزاده هری خواست تا به شکل شامپانزه‌ها خوش آمدگویی کند. شاهزاده هری هم به طرف خانم گودال رفت و کمی زانویش را خم کرد، و چند ضربه روی سر خانم گودال زد و سپس او را در آغوش گرفت. او همراه با گودال رقص شامپانزه‌ای هم انجام داد.

هری گفت که فعالیت‌های خانم گودال برایش اهمیت دارد و تمایل خود را برای تشویق جوانان به حمایت از طبیعت ابراز کرد. نکته قابل تأمّل این است که شاهزاده هری ریاست باغ‌های آفریقا را بر عهده دارد و در برنامه‌های حمایت از کرگدن‌ها فعالیت می‌کند.

یادگیری زبان شامپانزه‌ها سرگرمی عجیب پرنس هری! +عکس

گفتنی است خانم گودال که بیش از هشتاد سال سن دارد ۳۰۰ روز از سال را در سفر مداوم است تا تعاملات اجتماعی و خانوادگی شامپانزه‌ها را مورد بررسی قرار دهد. گودال یکی از زبده‌ترین دانشمندان در این زمینه است و بسیاری او را نمونه خوبی در زمینه چنین پژوهش‌هایی می‌دانند و شخصیت‌های آکادمیک و افراد عادی به یک اندازه از او تجلیل به عمل آورده اند.

یادگیری زبان شامپانزه‌ها سرگرمی عجیب پرنس هری! +عکس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت