هنرنمایی شگفت انگیز پسر بدون دست کامبوجی! +عکس

کد خبر: 989582

پسر بدون دست کامبوجی با اراده آهنین و هنرش به مبارزه با سرنوشت شومی رفته که تقدیر برایش رقم زده است.

هنرنمایی شگفت انگیز پسر بدون دست کامبوجی! +عکس

باشگاه خبرنگاران: از دست رفتن فرصت ها، انزوای اجتماعی، توهین‌ها و ده‌ها چیز دیگر نتوانسته "مورن چیر "، یک پسر جوان کامبوجی را که از داشتن دو دست محروم شده به زانو درآورد. مورن که دو دهه پیش در سن ۲۰ سالگی در محل کارش بر اثر وقوع یک حادثه و سپس ابتلا به قانقاریا دو دستش را از دست داد حالا با اراده آهنین و هنر شگفت انگیزش به مبارزه با سرنوشت شومی رفته که تقدیر برای او رقم زده است.

مورن در سن ۲۰ سالگی در حین کار دچار برق گرفتگی شد و سپس به علت گسترش بیماری قانقاریا پزشکان مجبور به بریدن هر دو دستش از ناحیه آرنج شدند.

او به خبرگزاری فرانسه (AFP) در این باره گفت: «پس از این حادثه من دچار افسردگی و ناامیدی شدم. نمی‌دانستم چطور باید مخارج خود و خانواده ام را تامین کنم. یادم می‌آید وقتی بعد از عمل بهوش آمدم شوکه شدم.»

مورن در مورد اذیت و آزار‌هایی که پس از وقوع این حادثه با آن مواجه شد نیز گفت: «رفتار دوستانم پس از وقوع این حادثه با من تغییر کرد. آن‌ها دیگر نمی‌خواستند با من باشند. می‌گفتند او یک معلول و بودن با او برایمان شرم آور است.»

۱۰ سال بعد، این پسر بااراده کامبوجی جایگاه خودرا در هنر پیدا کرد. او با کسب مهارت در رشته " لینوکات " (نوع تکنیک چاپ دستی بر روی چوب که به ندرت در کامبوج مورد استفاده قرار می‌گیرد) آثارش در یک مجموعه آثار هنری در شهر " سیم ریپ" به نمایش گذاشته شد. آثار خلق شده این جوان اکنون مشتریانی زیادی دارد، از جمله معبد آنگکور وات که اقدام به خریداری آثار او می‌کند. همچنین آثار هنری مورن تاکنون در فرانسه و آمریکا نیز به نمایش درآمده است.

مورن که حال به علت قرنطینه اِعمال شده به دلیل کرونا خانه نشین شده است در این باره می‌گوید: «امیدوارم خیلی زود بتوانیم این بیماری را در کامبوج مهار کنیم. من موقتا محل کارم را تعطیل کرده ام. اگر نتوانم کار کنم، نمی‌دانم باید چکار کنم.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها