اتفاقات جالب سر کلاس برای بازیگر ایرانی که معلم هم بود +عکس

کد خبر: 991313

بازیگر تلویزیون گفت: وقتی به روز معلم نزدیک می‌شویم من به شخصه احساس بسیار خوبی دارم، زیرا خاطرات بسیار خوبی از دوران معلم بودنم دارم. معلم بودن برای من به همان اندازه بازیگر بودن عزیز و گرامی است.

اتفاقات جالب سر کلاس برای بازیگر ایرانی که معلم هم بود +عکس

میزان: بازیگر تلویزیون گفت: وقتی به روز معلم نزدیک می‌شویم من به شخصه احساس بسیار خوبی دارم، زیرا خاطرات بسیار خوبی از دوران معلم بودنم دارم. معلم بودن برای من به همان اندازه بازیگر بودن عزیز و گرامی است.

مهوش وقاری، با عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن روز معلم در خصوص فعالیت خود به عنوان یک معلم گفت: وقتی به روز معلم نزدیک می‌شویم من به شخصه احساس بسیار خوبی دارم، زیرا خاطرات بسیار خوبی از دوران معلم بودنم دارم. معلم بودن برای من به همان اندازه بازیگر بودن عزیز و گرامی است.

معلم و بازیگر بودنم اتفاقات جالبی سر کلاس درس بوجود می‌آورد

وی بازیگری و معلمی را شبیه به یکدیگر خواند و افزود: بازیگری و معلمی وجه اشتراک‌های فراوانی دارند، زیرا در هر دوی آن‌ها باید بازی کنید. البته منظورم از بازی کردن در معلمی این است که گاهی مجبورید برای اداره کلاس و پیشبرد درس، کار‌هایی انجام دهید که با شخصیت اصلی خودتان یکسان نیست. در بازیگری هم در اکثریت نقش‌ها خودتان نیستید و باید در قالب انسان‌های دیگر ظاهر شوید.

بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین اخبار از سینمای ایران اینجا کلیک کنید

بازیگر فیلم "ورود آقایان ممنوع" درخصوص تاثیر بازیگری در زمان تدریس تاکید کرد: شروع معلمی من به دوران دانشجویی باز می‌گردد. آن دوران بازیگری را آغاز کردم و همین شروع کارم در عرصه بازیگری باعث شد شاگرد‌ها رابطه بهتری با من برقرار کنند. خیلی جالب است بدانید، چون بازیگر بودم شاگردانم در مدرسه بیشتر از سایر کلاس‌ها برای کلاس من درس می‌خوانند.

وی در همین راستا ادامه داد: من در آن زمان به عنوان بازیگر در خانه شاگرد‌ها هم حضور داشتم و همین باعث شده بود که با من احساس نزدیکتری داشته باشند. گاهی هم بسیاری از بچه‌ها رودربایستی داشتند و به خاطر همین رودربایستی همه درس‌ها را به خوبی می‌خواندند، چون فکر می‌کردند اگر درس نخوانند من از تلویزیون این اتفاق را به خانواده آن‌ها می‌گویم.

بازیگر فیلم "پسر آدم، دختر حوا" درباره پیشنهاداتی که برای بازی در نقش معلم به او شده اذعان کرد: یادم نمی‌آید و یا شاید آنقدر تعداد پیشنهاد‌هایی که برای بازی در نقش معلم داشته ام زیاد است که نمی‌توانم بگویم چند بار در نقش معلم بازی کرده ام. البته این اتفاق طبیعی است، اما گاهی تکرار این قضیه خیلی هم جذاب نیست. در کل به واسطه سابقه و تجربه ام در معلمی این اتفاق یعنی بازی در نقش یک معلم برایم بار‌ها تکرار شده است. تکراری که گاهاً موفق بوده و برخی مواقع چندان مطلوب نبوده است.

وقاری درباره سخت‌تر بودن معلمی در مقایسه با بازیگری خاطرنشان کرد: واقعیت امر مهران مدیری اینقدر در برنامه دورهمی سختی بازیگری را مسخره کرد و گفت که کار چندان سختی نیست که من هم جرات نمی‌کنم بگویم بازیگری کار سختی است. البته بی خوابی و شب بیداری و نداشتن برنامه زمانی درست در زندگی بخش کوچکی از سختی‌های کار یک بازیگر است، اما با این وجود معلم بودن بسیار سخت‌تر است. زیرا در معلمی شما وظیفه تربیت یک نسل را بر عهده دارید و این وظیفه بسیاری دشواری است که به زبان قابل وصف نیست.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها