تصاویری از روز‌های بستری امام خمینی (ره) در بیمارستان جماران

کد خبر: 995471

صفحه khamenei_history در اینستاگرام که روایت‌های رهبر معظم انقلاب از وقایع تاریخی ایران و جهان را منتشر می‌کند، تصاویری از روز‌های بستری امام خمینی (ره) را منتشر کرد.

خبرگزاری میزان: صفحه تاریخ ایران و جهان درس و عبرت؛ که روایت‌های تاریخی رهبر معظم انقلاب را منتشر می‌کند، تصاویری از روز‌های بستری امام خمینی (ره)، را با مخاطبان خود به اشتراک گذاشت.

‌امام خمینی از اواخر اردیبهشت سال ۶۸ در بیمارستان جماران بستری شدند که در چهاردهم خرداد به رحلت آن پیشوای بزرگ انجامید. رحمت و رضوان خدا بر روح بلند او. ‌ رهبر انقلاب:‌

امام تا آخرین لحظات حیاتشان، ذکر و نماز و دعا را از دست ندادند. حاج احمد آقا فرزند عزیز حضرت امام می‌گفتند: پیش از ظهر روز آخر حیات امام (ره)، ایشان روی تخت دایماً نماز می‌خواندند. مدتی گذشت، بعد پرسیدند: ظهر شده است؟ گفتم: بلی. آن وقت خواندنِ نماز ظهر و عصر با نوافلش را شروع کردند. ‌ بعد از اتمام نماز، مشغول ذکر گفتن شدند و تا لحظاتی که در حالت اغما بسر می‌بردند، مرتب پشت سر هم می‌گفتند: «سبحان‌اللَّه و الحمدللَّه و لااله‌الّااللَّه واللَّه‌اکبر، سبحان‌اللَّه و الحمدللَّه ولااله‌الّااللَّه واللَّه‌اکبر». این کار برای ما درس است. ما که رهبرمان را دوست داریم، باید به کار‌ها و روحیات او توجه کنیم و از آن درس بگیریم.

۱۳۶۸/۰۳/۱۸

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت