آگهی نژادپرستانه فولکس واگن صدای همه را درآورد +تصاویر و فیلم

کد خبر: 995524

فولکس واگن درآگهی تبلیغاتی خودروی جدید خود، غول سفیدپوستی را به تصویر می کشد که با تلنگر انگشت، فردی سیاهپوست را از کنار ماشین دور می اندازد.

خبرگزاری فارس: به نقل از الجزیره، «فولکس واگن» شرکت خودروساز آلمانی پس از واکنش شدید و محکوم کننده گسترده، ضمن حذف کلیپ نژادپرستانه خود، مجبور به عذرخواهی شد.

ویدئوی شرکت فولکس واگن که در رسانه های اجتماعی منتشر شده، مرد سیاه پوست را نشان می دهد که با دست یک سفیدپوست غول پیکر با بی احترامی به کناری پرت می شود.

این ویدیوی ۱۰ ثانیه ای که در اینستاگرام منتشر شد، قرار بود جدیدترین مدل خودروی گلف را تبلیغ کند.

این ویدیو دست یک مرد سفیدپوست غول پیکر را نشان می دهد که یک مرد سیاهپوست را از ماشین جدید دور می کند سپس با فشار دادن سرش او را به سمت درهای باز یک کافه می راند.

بسیاری از کسانی که این ویدیو را تماشا کرده بودند اظهار داشتند که در این ویدیو حروفی به صورت شناور تدوین شده بود که به نظر می رسید کلمه توهین آمیز را به زبان آلمانی برای افراد رنگین پوست، هجی می کند.

برخی دیگر از کاربران در شبکه های اجتماعی عبارت «Petit Colon» را که بر بالای ساختمان داخل ویدیو به چشم می خورد را مورد توجه قرار دادند که غول سفیدپوست، مرد سیاه پوست را به زور وارد آن کرد. آنها مرجع واژه و اصطلاح «colonialism» به معنا و مفهوم «استعمار» به شدت تقبیح کردند.

پس از اعتراض در رسانه ها و شبکه های اجتماعی، فولکس واگن چهارشنبه در بیانیه ای عذرخواهی کرد و گفت: بدون تردید: این فیلم نامناسب و بی مزه است.

بسیاری از بینندگان بهانه مجوز انتشار این ویدیو را نپذیرفته و آن را بسیار زشت، ناپسند و نژادپرستانه عنوان کردند.

یکی از کاربران در توئیتر نوشت: افرادی که این ویدیوی تبلیغاتی را ساخته اند دقیقا آگاهانه و تعمدی این کار را کرده اند و می دانستند دارند چکار می کنند.

در پایان می توانید ویدیوی ده ثانیه ای نژادپرستانه شرکت خودروسازی فولکس واگن را تماشا کنید:

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت