ماجرای عکس امام و رهبر انقلاب در خانه یکی از محرومان +فیلم

کد خبر: 995538

پیرمرد و پیرزن با مشکلات زیاد در یک اتاق کوچک زندگی می‌کردند، وجود عکس امام(ره) و رهبر انقلاب در دیوار خانه خیلی حالمان را دگرگون کرد، همانجا به یاد این صحبت امام افتادم که فرمود: « صاحب این انقلاب همین مستضعفین هستند.»

خبرگزاری فارس، کامران شیرازی: علیرغم همه تلاش‌هایی که از سوی گروه‌های جهادی، مسئولان و خیرین برای رفع مشکلات مناطق محروم کشور می‌شود که نمی توان آنها را نادیده گرفت، اما بازهم مناطقی در حاشیه شهرهای مختلف کشور وجود دارد، که مردمش با مشکلات زیادی مواجه هستند.

در همین راستا دانشجویان جهادی در طول سال، به خصوص در ایام نوروز و تابستان که دانشگاه ها تعطیل هستند برای کمک به مردم این مناطق به صورت گروه های مختلف عازم این مناطق می شوند.

یکی از استان هایی که نیاز به توجه بیشتری دارد، استان سیستان و بلوچستان است که انصافا گروه های جهادی، مخصوصا گروه های دانشجویی نگاه ویژه ای برای کمک به مردم محروم این مناطق دارند.

ایمان سرگزی یکی از فعالان دانشجویی و جهادی است که چند سالی می شود با دوستان خود گروه جهادی دانشجویی شهید حاج قاسم سلیمانی را تاسیس کرده و این گروه با تمام توان برای محرومیت زدایی و کمک به مردم محروم سیستان و بلوچستان تلاش می کند.

* دانشجویی که شکایتش از بی‌توجهی مسئولان سیستان و بلوچستان را به محضر رهبری برد

با ایمان سرگزی اولین بار چند سال پیش در یکی از دیدارهای دانشجویان با رهبر معظم انقلاب آشنا شدم، وقتی از میان همه دانشجویان در حسینیه امام (ره) از جا برخواست و از رهبر انقلاب اجازه خواست تا نکاتی را درباره وضعیت سیستان بلوچستان مطرح کند.

سرگزی در آن دیدار گفت: گلایه بنده از بعضی مسئولین و نمایندگان سیستان بلوچستان است، چرا که بعضی از این نمایندگان به جای اینکه به فکر مردم باشند به فکر منافع شخصی خودشان هستند. مردم استان سیستان بلوچستان در درد رنج مشقت به سر می‌برند، استان سیستان و بلوچستان با مشکل کم آبی مواجه است و مردم با خشکسالی‌های اخیر هیچ کسب و کاری ندارند بصورتی که مردم روستاهای سیستان و بلوچستان تنها در آمدشان پول یارانه است و تنها با این پول سعی می‌کنند زنده بمانند.

سرگزی در ادامه افزود: حضرت آقا مردم استان ما تنها آرزویشان زنده ماندن هست مردم استان ما حتی هوا برای تنفس ندارند از این رو از مسئولین گله‌مندیم چرا که مردم استان از حداقل‌های زندگی محرومند. چرا مسئولین از انرژی خورشید بادهای 120 روزه که به 360ر وزه تبدیل شده و سواحل مکران وجاذبه‌های گردشگری غافلند و اگر کاری هم می‌کنند با سرعت پایین است.

* فقر در سیستان وبلوچستان یعنی نداشتن نان شب

ایمان سرگزی و دوستانش گروه جهادی دانشجویی شهید حاج قاسم سلیمانی بعد از آن دیدار و بعد از سخنان رهبر معظم انقلاب با قدرت و توان مضاعفی کمک به محرومان استانش را پیگیری کرد.

وی ادامه داد: یک جای دیگر که واقعا اشک همه ما جاری شد، زمانی بود که رفته بودیم یکی از روستاهای سیستان. یک پیرمرد که توان کارکردن نداشت و همسرش هم مشکل اعصاب داشت با دو فرزند معلول به سختی روزگار می‌گذراندند، این مرد در حالیکه اشک از چشمش می‌ریخت می‌‌گفت توان اداره زندگی را ندارد، درآمدی هم جز یارانه ندارد. آنجا واقعا دلمان گرفت که در همین استان افرادی هستند که حقوقهای نجومی می‌گیرند و هیچ موقع درد مردم را حس نمی‌کنند، مورد سوم هم زمانی بود که برای کودکان یک روستای محروم لباس خریدیم، وقتی لباسها تهیه و توزیع شد از خوشحالی نمی‌دانستند چه کنند و برایمان دعا می‌کردند.

* مسولین دولتی به جای نظرسنجی خیابانی یک شب را در خانه محرومان صبح کنند!

از سرگزی درباره آرزوی خودش می‌پرسم، ثانیه‌ای بعد می‌گوید: یک آرزویی که در دلم مانده این است که اگر روزی با رئیس جمهور و یا مسولین دولتی صحبتی داشته باشم این تقاضا را مطرح کنم که به جای نظرسنجی خیابانی یک شب در خانه این افراد صبح کنند! بعد می‌گویم این بود آن رونق اقتصادی که گفتید؟ اینکه مردم دیگر به یارانه احتیاج ندارند! چقدر وعده های انتخاباتی دادید، کاش می‌شد در یک جلسه می‌گفتید به کدام یک عمل کردید! البته بیشتر وعده ها را به صورت برعکس عمل کردید. آقایان مسئول ایام مسولیت شما روزی به پایان می‌رسد روزی باید پاسخگوی مسولیت خودتان باشید.

* درب‌های ضد سرقت و بادیگاردهایی که فاصله مسئولان و مردم را زیاد کرده‌اند!

وی ادامه می‌دهد: به بعضی از مسولین استانی که چنین پیشنهادی می‌دهیم به بهانه های مختلف دیگر اجازه حضور در اتاقشان را به ما نمی‌دهند الان فاصله مسولین با مردم از طریق درب‌های ریموت دار و ضد سرقت و بادیگاردها زیاد شده است. اگر از همین مردم به مسئولی مراجعه کند، هیچ دری برایش باز نمی‌شود و آقای مسئول همیشه سرشان شلوغ است. گویا این مردم هستند که همیشه بیکارند و مزاحم مسولین محترم می‌شوند! مردم نمی‌دانند بیشتر مسولین ما جلسه دارند وسرشان شلوغ است و نباید مزاحمشان شد! کاش یک روزی مسولین همان برخوردی که مافوق خود دارند با مردم هم همان برخورد را می‌داشتند.

سرگزی تاکید کرد: بارها با مسولین تماس گرفتیم تا وقتی فهمیدند باید به محرومان کمک کنند خود را به طور شگفت انگیزی محو در جلسات کردند و پیغام منشی هایشان فقط به ما می‌رسد در صورتی که بیشتر مشکلات استان با رفع محرومیت وفقر قابل حل است. به طور مثال همین فقر باعث مشکلات، نا امنی و...می‌شود. مسولان استان هم همیشه وضعیت مردم را خوب جلوه و گزارش می‌کنند به طور مثال مسولینی که برای سفر به استان می‌آیند را از بهترین مناطق عبور می‌دهند، حتی جاده را قبل از آمدن جناب مسئول شستشو می‌دهند و بهترین مکان وغذا را برای استراحت وی انتخاب می‌کنند تا مبادا صندلی ریاست مسئول استان به لرزه درآید.

* سخنان رهبر انقلاب باعث شد با تلاش بیشتر و صبر بیشتر کارهای جهادی را ادامه دهیم

وی درباره سخنانش در دیدار با رهبر انقلاب هم گفت: از برخی ناملایمات دلم خیلی گرفته بود، از مردمی که در فقر بودند و جز یارانه شغل و درآمدی نداشتند و مسئولان و نمایندگانی که جز منافع خودشان به فکر چیز دیگر نبودند، می‌گفتم کاش نظارت بر عملکرد نمایندگان بیشتر می‌شد، همین شد که در دیدار با حضرت آقا از مشکلات استان و عدم همکاری مسولان در فقر زدایی گفتم. موقع افطار هم از ایشان به دلیل بیان مطالب در وسط جلسه عذر خواهی کردم، حضرت آقا هم با مهربانی تمام فرمودند اشکالی ندارد، مشکلات مردم را گفتید.

این فعال جهادی در پایان گفت: شاید کسی باور نکند ولی گفتن صحبتها در آن جلسه و سخنان رهبر انقلاب باعث شد با تلاش بیشتر و صبر بیشتر کارهای جهادی را ادامه دهیم، بطوریکه که الان بعضی از مسولان اگر به ما بی احترامی ودر کارها همکاری هم نکنند بازهم با توان کم خود کار را اجرا خواهیم کرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها