بستنی با طعم عجیب و خلاقانه در چین +تصاویر

کد خبر: 995701

یک بستنی‌فروشی در هنگ کنگ مزه‌ی بستنی با طعم گاز اشک آور را تولید کرده است.

تابناک: همزمان با آغاز فصل تابستان، طرفداران ژلاتو و بستنی در جستجوی مزه‌های جدید هستند. مطالبه‌ی مزه‌های جدید از سوی مصرف کنندگان، تولیدکنندگان را به ابتکار و تولید مزه‌های عجیب و خلاقانه سوق می‌دهد.

یک بستنی‌فروشی در هنگ کنگ مزه‌ی بستنی با طعم گاز اشک آور را تولید کرده است. ایده‌پرداز و صاحب بستنی فروشی که نخواست نامش فاش شود گفت: او این مزه‌ی عجیب را برای اعلام حمایت از تظاهرات اعتراضی که با هدف افزایش آزادی‌های دموکراتیک در جزیره صورت گرفته، انجام می‌دهد.

بستنی با طعم عجیب و خلاقانه در چین + تصاویر

او می‌گوید: می‌خواستیم مزه‌ای را تولید کنیم که مردم با خوردن آن، حرکت اعتراضی سال پیش و شوق آن را به یاد آورده و به باد فراموشی نسپرند.

بنا به گزارش رسانه‌های محلی هنگ کنگ، ماده اصلی بستنی عجیب، دانه‌های فلفل سیاه است. این دانه‌ها مردم هنگ کنگ را به یاد گاز‌های اشک‌آوری می‌اندازد که پلیس در تظاهرات سال گذشته در صورت مردم این منطقه خالی کرد.

خانم اینتا وونگ یکی از مشتریان با چشیدن مزه بستنی گفت: طعم آن مثل گاز اشک‌آور است. به سختی نفس می‌کشم، گزنده و آزار دهنده است. بعد از خوردن این بستنی فوراً احتیاج به خوردن آب پیدا می‌کنید. این مزه من را به یاد درد ناشی از گاز اشک‌آور انداخت.

بستنی با طعم عجیب و خلاقانه در چین + تصاویر

بستنی فروش ۳۱ ساله می‌گوید علاوه بر دانه‌های فلفل از واسابی، ترب ژاپنی و خردل برای رسیدن به مزه نهایی استفاده کردم. او درباره روش تهیه بستنی می‌گوید: ابتدا دانه‌های فلفل را در آتش بو می‌دهیم و سپس آن‌ها را آسیاب می‌کنیم و شبیه تهیه ژلاتو ایتالیایی کار را ادامه می‌دهیم. بستنی کمی داغ احساس می‌شود و ته حلق را ملتهب می‌کند، طوری که احساس می‌کنید گاز اشک‌آور به صورتتان خورده است.

بنا به گزارش رسانه‌های محلی، بیش از ۱۶ هزار گاز اشک‌آور در درگیری‌های اخیر هنگ کنگ پرتاب شده است. تظاهرات مردم هنگ کنگ ابتدا در خرداد سال گذشته در اعتراض به یک لایحه استرداد آغاز شد که به مظنونان جنایی اجازه می‌داد برای محاکمه به سرزمین اصلی چین فرستاده شوند دولت هنگ کنگ بعد از سه ماه نا آرامی، مهر ماه سال گذشته لغو این لایحه را اعلام کرد، اما تظاهرات کنندگان همچنان به اعمال فشار بر دولت این کشور برای محقق شدن دیگر خواسته‌های خود از جمله استعفای خانم «کری لم» رییس اجرایی منطقه ویژه هنگ کنگ چین و تحقیقات مستقل درباره خشونت‌های ادعا شده پلیس علیه تظاهرات کنندگان ادامه پیدا کرد.

بستنی با طعم عجیب و خلاقانه در چین + تصاویر

بستنی با طعم عجیب و خلاقانه در چین + تصاویر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت