فیلم: اقدام خودخواهانه رانندگان با دیدن خودروی آمبولانس!

کد خبر: 998731

اقدام عجیب تعدادی از رانندگان انگلیسی در حالی که خودروی آمبولانس در پشت سر آن‌ها منتظر عبور بود به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد.

فیلم: اقدام خودخواهانه رانندگان با دیدن خودروی آمبولانس!

باشگاه خبرنگاران: یکی از وظایف مهم هر راننده‌ای بازکردن مسیر برای خودروی آمبولانس است. رانندگانی که دارای فرهنگ رانندگی بالایی هستند با دیدن آمبولانس یا شنیدن صدای آژیر بلافاصله راه را برای عبور آن به منظور رساندن سریع بیمار به بیمارستان باز می‌کنند.

برخی از رانندگان نیز هستند که با عبور خودروی آمبولانس بلافاصله به تعقیب آن می‌پردازند تا با قرار گرفتن در پشت آمبولانس مسیر پرترافیک را سریعتر طی کنند. این اقدام نیز نوعی بی فرهنگی تلقی می‌شود چراکه با کوچکترین ترمز آمبولانس تصادف رخ داده و جان بیمار یا بیماران را با خطر جدی روبه رو می‌کند.

اما ویدئویی که به تازگی منتشر شده است اقدام عجیب تعدادی از رانندگان در انگلیس را به تصویر می‌کشد. این رانندگان با خودخواهی از بازکردن مسیر برای عبور و دور زدن خودروی آمبولانسی که در پشت خودروی آن‌ها منتظر عبور سر باز زدند. در ویدئویی که توسط یک شاهد عینی و با تلفن همراه تهیه شده است اقدام خودخواهانه این رانندگان را به تصویر می‌کشد. در این ویدئو مشاهده می‌شود این رانندگان که در صف رستوران مک دونالد در «وولورهمپتون» حضور دارند از بازکردن مسیر برای دور زدن خودروی آمبولانس خودداری می‌کنند.

این ویدئو ابتدا در فیسبوک و با این توضیحی کوتاه منتشر شد. فردی که این ویدئو را منتشر کرد نوشت: «مردم در حالی که در صف مک دونالد بودند از راه دادن به خودروی آمبولانس برای عبور خودداری کردند. واقعا ازدیدن این تصویر خودخواهانه ترسیدم. هیچ کدام حاضر شدند راه را برای عبور آمبولانس باز کنند.»

انتشار این ویدئو با واکنش کاربران نیز همراه بود. یکی از کاربران در کامنتی نوشت: با دیدن این ویدئو احساس بدی به من دست داد. تصور کنید آمبولانس منتظر بازشدن راه برای انتقال عزیزترین فرد یک نفر به بیمارستان بود. چه بلایی دارد بر سر مردم جهان می‌آید؟ (چرا رفتار مردم عوض شده است).

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها