آلودگی هوا در ۵ کلانشهر بزرگ

کد خبر: 1046280

رئیس گروه پایش آلودگی هوا سازمان حفاظت محیط‌ زیست با بیان اینکه هوای یک شهر در شرایط "بسیار ناسالم" قرار دارد، گفت: هوای مشهد با شاخص ۱۱۱، بجنورد ۱۱۲، اهواز ۱۳۷، امروز، ناسالم برای گروه‌های حساس و بندرعباس با شاخص ۱۵۶ ناسالم برای تمامی گروه‌هاست.

خبرگزاری تسنیم: رئیس گروه پایش آلودگی هوا سازمان حفاظت محیط‌ زیست با بیان اینکه هوای یک شهر در شرایط "بسیار ناسالم" قرار دارد، گفت: هوای مشهد با شاخص ۱۱۱، بجنورد ۱۱۲، اهواز ۱۳۷، امروز، ناسالم برای گروه‌های حساس و بندرعباس با شاخص ۱۵۶ ناسالم برای تمامی گروه‌هاست.

شهرام سپهرنیا با اشاره به شاخص کیفیت هوای شهرهای کشور در روز جاری(سه‌شنبه، 30 دی) اظهار کرد: هوای شهرهای مشهد با شاخص 111، بجنورد 112، اهواز 137، امروز، ناسالم برای گروه‌های حساس و بندرعباس با شاخص 156 ناسالم برای تمامی گروه‌هاست، البته شاخص کیفی هوای زابل نیز با عدد 274 در شرایط بسیار ناسالم قرار دارد.

وی افزود: هوای شهرهای اردبیل با شاخص 17، همدان و یاسوج 26، رشت 30، زنجان 31، سنندج 36، تبریز 44، گرگان 45 و شیراز 48 در شرایط پاک قرار دارد.

رئیس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط‌ زیست تصریح کرد:همچنین هوای شهرهای قزوین با شاخص 52، کرمانشاه 55، ایلام 56، کرمان 57، شهرکرد 59، یزد 63، بیرجند 64، ارومیه و تهران 65، اراک و خرم‌آباد 73، سمنان و قم 74 ، کرج 86، دشتستان 87 و اصفهان 89 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

سپهرنیا خاطرنشان کرد: همچنین روز گذشته (دوشنبه، 29 دی) هوای شهرهای کرج، اهواز، مشهد و بندرعباس به ترتیب با شاخص‌های 104، 127، 129 و 140 در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

کیفیت هوای تهران به وضعیت "پاک" نزدیک شد کیفیت هوای شهر تهران بعد از چندین روز با شاخص ۵۲ در وضعیت قابل قبول و در نزدیکی وضعیت پاک قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ در حال حاضر کیفیت هوای شهر تهران با شاخص 52 در وضعیت قابل قبول قرار دارد این در حالی است که طی حدود دو هفته اخیر تهرانی‌ها به طور متوالی هوایی آلوده تنفس کردند اما از دو روز گذشته وضعیت قابل قبول بر آسمان شهر حاکم شده است.

در حال حاضر دمای هوای تهران 10 درجه سانتیگراد است و پیش‌بینی می‌شود کمینه دما در روز آینده 4 درجه سانتیگراد و بیشینه دما 12 درجه سانتیگراد خواهد بود؛ در حال حاضر سرعت باد 1.9 متر بر ثانیه است اما در روز آینده به 3.6 متر بر ثانیه خواهد بود که در پالایش هوای تهران موثر است بدین ترتیب فردا نیز هوای تهران در وضعیت قابل قبول خواهد بود.

هوای ۵ شهر کشور در وضعیت ناسالم و بسیار ناسالم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت