توله خرس سرگردان در «سفیدکوه» پیدا شد +تصاویر

کد خبر: 808214

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان از تلاش محیط‌بانان منطقه حفاظت‌شده سفیدکوه خرم‌آباد برای بازگرداندن یک توله خرس به آغوش مادرش در زیستگاه خود خبر داد.

خبرگزاری مهر: مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان از تلاش محیط‌بانان منطقه حفاظت‌شده سفیدکوه خرم‌آباد برای بازگرداندن یک توله خرس به آغوش مادرش در زیستگاه خود خبر داد. مهرداد فتحی بیرانوند گفت: در پی دریافت گزارش مشاهده یک قلاده توله خرس سرگردان در سراب «رفتخان» واقع در منطقه حفاظت شده «سفیدکوه» خرم آباد سریعا اکیپی از نیرو‌های مجرب عازم منطقه شد و با بررسی محل و اطمینان از سرگردانی این توله خرس و با توجه به ضعف جسمانی و گرسنگی آن برای جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی، این توله را زنده گیری کرده و برای انجام مراقبت‌های ویژه به مرکز قرنطینه پاسگاه محیط بانی «کلدر» منتقل کردند. وی افزود: این توله خرس که حدودا سه یا چهار هفته از تولد آن می‌گذرد توسط مسئول قرنطینه و متخصصین دامپزشکی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان پس از تغذیه با شیر تازه، مورد معاینه قرار گرفت که خوشبختانه آسیب دیدگی در این توله خرس مشاهده نشد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با تاکید بر اینکه اکنون وضعیت جسمانی این توله خرس در شرایط مطلوبی است، افزود: پایش و جستجوی کامل منطقه‌ای که توله خرس در آن پیدا شده بود، انجام شد و خوشبختانه علائمی مبنی بر اینکه مادر توله خرس تلف شده باشد مشادهده نشده و احتمال می‌رود بر اثر بارندگی‌های شدید و شرایط جوی این توله از مادر خود جدا شده باشد. فتحی بیرانوند گفت: محیط بانان و کارشناسان این اداره کل پس از اطمینان از سلامتی کامل و حفظ امنیت این توله خرس، برای بازگشت آن به آغوش مادرش در زیستگاه اصلی خود اقدام خواهند کرد.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها