واکنش محیط زیست به فیلم شکار گراز در خانه +عکس

کد خبر: 886870

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد پیرو انتشار فیلمی در فضای مجازی از شکار یک گراز (خوک وحشی)، توضیحاتی ارائه کرد.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد پیرو انتشار فیلمی در فضای مجازی از شکار یک گراز (خوک وحشی)، توضیحاتی ارائه کرد.

محسن جعفری نژاد بسطامی افزود: این فیلم به دست ما هم رسیده و در حال بررسی و پیگیری موضوع هستیم.

وی اظهارکرد: واحد حقوقی محیط زیست استان در حال بررسی و پیگیری این فیلم برای شناسایی هویت، مشخصات و آدرس فرد متخلف هستند تا در صورتی که در استان اتفاق افتاده باشد طبق قانون با متخلف برخورد قانونی لازم صورت گیرد.

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با وجود تفنگ‌های مجاز و غیرمجاز در سطح استان و کمبود نیروی محیط زیست کنترل این موارد کار سختی است و باید فکری برای این موضوع کرد. به طوری که در این زمینه محدودیت ایجاد کرده و تفنگ‌ها جمع آوری شوند.

جعفری نژاد بسطامی تصریح کرد: وجود این تفنگ‌ها هم به حیات وحش و به همه مناطق استان آسیب می‌زنند.

وی ادامه داد: این فیلم یا جدید بوده و یا مربوط به گذشته است که قابل پیگیری و بررسی بوده و در حال شناسایی متخلف یا متخلفان هستیم که در صورت شناسایی پس از دستگیری و تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در صورتی که این افراد درب خانه را باز می‌کردند این حیوان بی آزار رها می‌شد و نیازی به شکارش نبود.

به گزارش ایسنا، در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده یک گراز در حیات خانه‌ای گیر افتاده که متاسفانه به جای اینکه زمینه آزادیش را فراهم کنند پس از آزار و اذیت فراوان با تفنگ ساچمه‌ای شکارش می‌کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت