ژست جدید شکارچیان خارجی با حیوانات شکار شده ایران +تصاویر

کد خبر: 977630

در حالی که سازمان محیط زیست از تعداد مجوز‌های صادر شده و درآمد حاصل از آن‌ها اطلاعاتی منتشر نمی‌کند تنها منبع خبری برای کسب اطلاعاتی درباره حیوانات شکارشده توسط اتباع خارجی در ایران، تصاویری است که این شکارچیان برای فخرفروشی به یکدیگر منتشر می‌کنند!

خبرگزاری تسنیم: این روز‌ها در سکوت خبری و بی‌آنکه سازمان حفاظت محیط زیست پاسخی در اختیار رسانه‌ها بگذارد، شکارچیان خارجی در شاخص‌ترین زیستگاه‌های کشور، حیات وحش را به گلوله می‌بندند و تصاویر این کشتار را در فضای مجازی به رخ شکاردوستان می‌کشند.

طی دو هفته گذشته با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست، مشتریان خارجی اسرافیل شفیع‌زاده، برگزارکننده تور‌های شکار در ایران وارد استان‌هایی، چون خراسان رضوی، استان مرکزی و یزد شده‌اند و تور شکار خود در ایران را با شکار قوچ در در زیستگاه‌های شاخصی، چون پناهگاه حیات وحش حیدری و پناهگاه حیات وحش بروئیه آغاز کرده‌اند.

در ادامه تصاویری که Eduard Bendersky و Sergey Volochkovich از شکار‌های ده روز گذشته خود در ایران در فضای مجازی منتشر کرده‌اند را مشاهده می‌کنید.

این در حالی است که سازمان حفاظت محیط زیست که ماه گذشته برای فروش ۴۴۷ مجوز شکار چهارپا اعلام آمادگی کرده تاکنون درباره جزئیات فروش مجوز‌های شکار به این اتباع خارجی اطلاعاتی منتشر نکرده است بنابراین از تعداد مجوز‌های فروخته شده به اتباع خارجی، سن و تعداد جانوران شکار شده و بهای دریافت شده بابت صدور مجوز شکار این جانوران اطلاعاتی در دست نیست.

به گزارش تسنیم؛ طی دو سال گذشته که با روی کار آمدن عیسی کلانتری، فروش مجوز شکار چهارپایان به ویژه برای اتباع خارجی در دستور کار این سازمان قرار گفت، جمع کثیری از دانشگاهیان و متخصصان محیط زیست و همچنین نمایندگان مجلس نسبت به این سیاست، انتقادات صریحی داشته‌اند و با این توضیح که حیات وحش کشور در شرایط کنونی ظرفیت صدور مجوز شکار را ندارد خواهان توقف صدور مجوز‌های شکار شده‌اند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت