«تومان» برای اکران کوتاه نمی‌شود

کد خبر: 974722

کارگردان فیلم سینمایی «تومان» گفت: این فیلم به نوعی «روزی روزگاری گنبد» است و اگر از ۲ ساعت و ۹ دقیقه فعلی کوتاه‌تر شود، به زیبایی شناسی فیلم لطمه می‌خورد.

خبرگزاری فارس: نشست خبری فیلم سینمایی «تومان» با حضور مرتضی فرشباف نویسنده و کارگردان، سعید سعدی تهیه‌کننده، میرسعید مولوی آن بازیگر و برخی عوامل دیگر با اجرای منصور ضابطین در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

خدایار قاآنی منتقد سینما در ابتدای نشست گفت: این فیلم دو دسته مخاطب دارد، یا بشدت فیلم را دوست دارند یا بشدت بدشان می‌آید. من از فیلم خوشم میاد و فکر می‌کنم هم به لحاظ کارگردانی قدمی بلند برای آقای فرشباف است و فیلمبرداری درخشانی را دیدیم. البته فیلم ایراداتی هم دارد و احتمالا فیلم برای نمایش عمومی تغییراتی خواهد داشت.

​فرشباف درباره انتخاب گویش ترکمنی و شرط‌بندی روی مسابقات سوارکاری و فوتبال گفت: من متولد استان گلستان هستم و با فرهنگ آنجا عجین هستم و به همین دلیل این اقلیم را انتخاب کردم. البته نمی‌خواستم یک فیلم بومی یا اگزوتیک بسازم. من در سن ۱۱ سالگی اولین پیش‌بینی را کردم و ۱۱ هزار تومان بردم!

وی درباره اینکه آیا موضوع ملتهب فیلم می‌تواند برای اکران آن مشکلی ایجاد کند، گفت: فکر می‌کنم آنقدر عشق به سینما در فیلم زیاد است که موضوع قمار در آن دیده نشود.

​سعدی درباره تهیه‌کنندگی تومان گفت: ابتدا که فیلمنامه را خواندم، به دلیل نوآوری و جسارتی که در فیلمنامه بود، آن را پذیرفتم. البته با ریتم تندی که کارگردان انتخاب خواهد کرد و بازخوردهایی که از مخاطب می‌گیرم، سعی می‌کنیم فیلم را برای اکران اصلاح کنیم.

وی درباره سرمایه‌گذار فیلم گفت: آقای فرشباف سرمایه‌گذار بخش خصوصی در این فیلم سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

​فرشباف هم گفت: مهدی سعدی تدوینگر فیلم حدود ۳ ساعت رافکات داشت و برای دقیقه به دقیقه کم کردن فیلم عرق ریخته است تا ۲ ساعت و ۹ دقیقه شود. این فیلم به نوعی «روزی روزگاری گنبد» است و اگر کوتاه‌تر شود، به زیبایی شناسی فیلم لطمه می‌خورد. دنیای فیلم در فصول مختلف تغییر می‌کند و مانند روح داوود (نقش اول فیلم) خسته می‌شود. اگر قهرمانی وجوه تاریک بیشتری داشته باشد، برای مخاطب قابل فهمتر است.

کارگردان «تومان» تصریح کرد: مهسا ابراهیم زادگان (همسرم) برای این فیلم خون دل خورد تا به سرانجام رسید و تقاضا می‌کنم او را تشویق کنید.

مولویان آن هم درباره نقش خود (داوود) گفت: من سابقه‌ای در سینما نداشتم و با کمک خانم احمدیه و مجتبی، توانستم این نقش را دربیاورم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت