هشدار حمید سوریان: کشتی حمایت نشود سقوط می‌کنیم

کد خبر: 1000933

دارنده 7 طلای کشتی فرنگی جهان و المپیک با بیان اینکه کشتی نیازمند حمایت هر چه بیشتر مسئولان است، گفت: اگر به کشتی نگاه درستی نشود و حمایت های لازم از نظر مادی و معنوی انجام نگیرد، در چندسال آینده قطعا دچار مشکل می شویم.

هشدار حمید سوریان: کشتی حمایت نشود سقوط می‌کنیم

خبرگزاری ایسنا: حمید سوریان با بیان اینکه در حال حاضر ورزش ملی کشور از نظر آماری و جمعیت کشتی گیری وضعیت خوبی را سپری نمی کند، اظهار کرد: آمارهای موجود به ما نشان می‌دهد که جمعیت کشتی نسبت به دو دهه گذشته بسیار افت کرده و این موضوع بسیار نگران کننده است.

نایب رییس فدراسیون کشتی، ادامه داد: اگر تدبیر و فکری برای وضعیت کشتی نکنیم، به دهه 60 شمسی بر می گردیم که کشتی افت شدیدی داشت و شاهد تک مدال هایی مانند عسکری محمدیان، حسن محبی و مجید ترکان بودیم.

دارنده 7 مدال‌ طلای جهان و المپیک افزود: مهمترین اولویت فدراسیون حفظ وضعیت موجود و در ادامه، توسعه کشتی در کشور است که اینکار نیازمند یک بودجه مناسب و حمایت های سایر نهادها و سازمان ها است، البته نباید تمام نگاه ها به وزارت ورزش باشد چرا که وزارت ورزش جزئی از کل است و باید بسیار کلان تر به کشتی نگاه شود.

سوریان با تأکید بر اینکه مردم باید واقعیت ها را در مورد کشتی بدانند، اظهار کرد: تمام تلاش خود را در فدراسیون کشتی می کنیم که وضعیت موجود را بهتر کنیم اما اگر به کشتی نگاه درستی نشود و حمایت های لازم از نظر مادی و معنوی انجام نگیرد، در چندسال آینده قطعا دچار مشکل می شویم.

دارنده مدال های طلای المپیک و جهان در مورد سایر برنامه های فدراسیون کشتی تصریح کرد: اولویت اصلی ما اجرای عدالت و قانونمندی است تا حق کسی در کشتی ضایع نشود. به همین منظور به دنبال اجرای چرخه انتخابی تیم های ملی و در ادامه نیز قانونمند شدن سایر بخش های کشتی هستیم.

سوریان با تأکید بر اینکه باید به کسانی که حقشان است فرصت بدهیم تا بیایند و کار کنند گفت: در فدراسیون کشتی به کار تیمی اعتقاد داریم و مطمئنیم که اگر از مهره هایی که خوبند در جایی که باید استفاده کنیم، باری از روی دوش فدراسیون برداشته می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید طوری عمل کنیم که عدالت رعایت شود، همه چیز بر اساس قانون انجام شده و به صورت شخصی در موارد ورود نکنیم تا خیالمان از این بابت راحت باشد که نفرات بر اساس عدالت انتخاب می شوند. اگر حق به حق دار برسد و عدالت انجام شود، قطعا خدا در بحث نتیجه هم کمک می کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها