افاضلی: تحت هیچ شرایطی با استقلال بازی نمی‌کنیم

کد خبر: 1005864

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت: سپاهان امسال نسبت به سال گذشته پیشرفت قابل‌توجی داشته، هرچند به نظر من نسبت به کیفیت خود امتیاز جمع نکرده است.

خبرگزاری تسنیم: هومن افاضلی در نشست خبری پیش از دیدار فردای تیمش برابر سپاهان در هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: با توجه به اینکه دیدار هفته گذشته ما برگزار نشد طبیعتاً در روند حرکتی تیم کمی خلل ایجاد شده است اما امیدوارم توانسته باشیم با تمریناتی که انجام داده‌ایم، این مشکل را تا حدودی رفع کنیم.

وی افزود: حریف ما یعنی سپاهان باشگاهی ریشه‌دار و با کیفیت بالا و سازماندهی فوق‌العاده است که موفق‌ترین مربی لیگ برتر را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود دارد.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی ادامه داد: سال‌ها است امیر قلعه‌نویی را به عنوان پیشکسوت و بزرگ‌تر می‌شناسم. او همواره تیم‌هایش را هم در زمان حال برای رقابت در کورس قهرمانی سازماندهی کرده و هم برای نتیجه‌گیری تیمش در آینده سرمایه‌گذاری کرده است.

افاضلی گفت: سپاهان امسال نسبت به سال گذشته پیشرفت قابل‌توجی داشته، هرچند به نظر من نسبت به کیفیت خود امتیاز جمع نکرده است، اما تیم باکیفیتی است که فوتبال بسیار خوبی بازی می‌کند و امیدوارم با توجه به خالی بودن ورزشگاه‌ها، هواداران فوتبال بازی زیبایی را از تلویزیون تماشا کنند.

وی با اشاره مصدومیت 7 بازیکن تیمش بیان کرد: بازیکن محرومی برای دیدار با سپاهان نداریم. شاید بتوانیم از یکی دو بازیکن مصدوم تیم که برگشته‌اند استفاده کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم درباره مشکلات مالی و مدیریتی باشگاه پارس جنوبی و بازگشت مدیرعامل آن تصریح کرد: به هرحال اینکه باشگاهی مدیری فوتبالی داشته باشد که تیم را دوست دارد امتیاز مثبتی است و بار روی دوش من را کم می‌کند تا در زمین بیشتر روی تیم تمرکز کنم، اما مشکلات کم و بیش پابرجا است و شاید با آمدن آقای رضائیان کمی وضعیت بهتری پیدا کرده باشیم. امیدواریم بازگشت رضائیان و انرژی که با خود می‌آورد آغاز رفع مشکلات تیم باشد تا چند بازی باقیمانده لیگ را با شرایط بهتری ادامه دهیم. از دکتر احمدی نماینده مجلس نیز که پیگیر رفع مشکلات تیم است تشکر می‌کنم.

افاضلی درباره حواشی پیرامون بازی با استقلال تصریح کرد: برای بازی با سپاهان در اصفهان هستیم و شاید درست نباشد که درباره اتفاقات بازی با استقلال صحبت کنم. بنابراین از تیم بزرگ سپاهان، هواداران این تیم و امیر قلعه‌نویی برای این صحبت‌ها عذرخواهی می‌کنم. از نظر من وضعیت بازی با استقلال کاملاً روشن است و دلایل کاملاً واضح هم از نظر حقوقی و هم از نظر قرائن و شواهد برای نتیجه بازی وجود دارد. تردیدی ندارم که چه اتفاقی باید بیفتد اما اینکه این اتفاق می‌افتد یا نه و آدم‌هایی به میان می‌آیند که سبقه مشخصی دارند اما احتمالاً می‌خواهند با جلب رضایت بالادستی، سرپرستی خود را به ریاست تبدیل کنند و قبلاً هم زمینه‌های درخشانی در مدیریت فوتبال داشته‌اند و ‌باشگاه‌‌های بزرگی در دست‌شان بوده و آنها را نابود کرده‌اند یا صبح به فدراسیون فوتبال رفته و اختیارات خود را تفویض می‌کنند و دوباره بعدازظهر درباره آن صحبت می‌کنند، پس مسائلی که مطرح می‌شود از نظر حقوقی قابل استناد نیست و فقط حرف است.

وی اضافه کرد: از نظر حقوقی دلایل کافی وجود دارد که در بازی چه اتفاقی افتاده و چه اتفاقی باید بیفتد. به عنوان سرمربی پارس جنوبی می‌گویم که تحت هیچ شرایطی دیگر با استقلال بازی نمی‌کنیم، حتی اگر 3 امتیاز را به استقلال هدیه کنند و تکلیف بازی از نظر من روشن است و باشگاه نیز معتقد است باید با توجه به مستندات رأی روشنی صادر شود.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم افزود: اگر در این زمینه قصوری صورت گیرد اگر لازم باشد این موضوع را به فیفا می‌برم. با وکیل خود در خارج از کشور هم صحبت کرده‌ام، او نامه اولیه را به فیفا زده و منتظر است تا مستندات دیگری بفرستم تا پرونده اصلی را به فیفا ارجاع دهد. البته دوست ندارم این کار را انجام دهم.

افاضلی با بیان اینکه در پرونده پارس جم شرافت، عدالت و صداقت فوتبال در بوته آزمایش است، ادامه داد: اگر این 3 فاکتور مهم در این آزمون شکست بخورند دیگر هیچ امیدی به فوتبال ما نیست و اگر ببینم نیت و اراده کافی در داخل کشور برای رفع این مسئله وجود ندارد، مجبور هستم کاری که زیاد دوست ندارم را انجام دهم. این موضوع می‌تواند شائبه‌های زیادی مانند دخالت دولت به عنوان مالک باشگاه استقلال و رئیس مجمع آن در فوتبال و مهندسی نتایج ایجاد کند که می‌تواند تبعات بدی برای فوتبال ما داشته باشد، اما اگر آن 3 فاکتور را بسنجیم ارزش آن را دارد که فوتبال خود را پالایش کنیم.

وی گفت: فعلاً منتظر هستیم و امیدوارم بتوانیم این موضوع را از طریق مراجع داخلی حل کنیم. فعلاً اظهارنظرهایی که انجام می‌شود غیرحقوقی است و منتظر هستیم تا تکلیف بازی مشخص شود و این پروسه هم خیلی نباید طولانی شود، چون پایان فصل است و تیم‌ها منتظر هستند تا نتایج را هرچه زودتر بدانند و اینکه باید با حریفان در چه شرایطی رقابت کنند، پس این نتیجه هم برای ما و هم برای رقیبان‌مان در جدول مهم است.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم در پاسخ به اینکه با سهیل مهدی و حیدر بهاروند صحبتی در این خصوص داشته یا خیر، خاطرنشان کرد: برای آنها پیام‌هایی فرستاده‌ام و نظرات من را می‌دانند. همه چیز در پرونده واضح است و نیازی به هیچ توضیح دیگری وجود ندارد. حالا اگر کسی می‌خواهد مسائل را بالا و پایین کند به آن 3 فاکتوری که گفتم برمی‌‌گردد.

افاضلی در پایان بیان کرد: از باشگاه خوب و بزرگ سپاهان به دلیل مهمان‌نوازی و همراهی خوبشان تشکر می‌کنم و امیدوارم فردا بازی خوبی به نمایش بگذاریم. هواداران جمی نیز نگران تیم پارس نباشند چون به دنبال حق تیم در بازی با استقلال هستیم و کوتاه هم نمی‌‌آییم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت