قیمت پوشک به تدریج کاهش می‌یابد

کد خبر: 1032202

معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت از برنامه ریزی برای متعادل شدن قیمت پوشک خبر داد و گفت: مقرر شد ترخیص مواد مورد نیاز تولید پوشک از گمرکات به صورت اعتباری انجام شود و بانک مرکزی ارز مورد نیاز را نیز تامین کند.

قیمت پوشک به تدریج کاهش می‌یابد

خبرگزاری فارس: سعید صارمی، معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت با بیان اینکه در حوزه تولید پوشک بچه مشکلی نداریم، اظهار داشت: 70 درصد از مواد اولیه تولید این کالا وارداتی و متاثر از نرخ ارز است و به علت کمبود مواد مورد نیاز تولید قیمت پوشک در هفته های اخیر بالا رفته بود.

صارمی از برنامه ریزی برای متعادل شدن قیمت پوشک خبر داد و تصریح کرد: مقرر شد ترخیص این مواد از گمرکات به صورت اعتباری انجام شود و بانک مرکزی ارز مورد نیاز برای این موضوع را نیز تامین کند.

وی افزود: همچنین در راستای قطع وابستگی و خودکفایی تمهیدات لازم برای تولید داخلی مواد اولیه پوشک که امکان تولید داخل دارند انجام شده است.

معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت تاکید کرد: با تمهیدات و مجموعه اقدامات انجام شده شاهد کاهش تدریجی قیمت پوشک خواهیم بود.

صارمی تصریح کرد: در حوزه نظارت بر بازار نیز پوشک بچه جزو طرح‌های نظارتی و مشمول تشدید بازرسی‌ها خواهد بود و با متخلفان در این بخش برخورد قانونی خواهد بود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها