اتفاق بدوخطرناک برای فوتبال ایران

کد خبر: 1035379

کارشناس فوتبال ایران با اشاره به عملکرد تیم‌ها در سه هفته ابتدایی لیگ برتر گفت: نتایج تیم‌ها با توجه به خریدهای آنها در نقل و انتقالات مشخص می‌شود.

اتفاق بدوخطرناک برای فوتبال ایران

خبرگزاری مهر: کارشناس فوتبال ایران با اشاره به عملکرد تیم‌ها در سه هفته ابتدایی لیگ برتر گفت: نتایج تیم‌ها با توجه به خریدهای آنها در نقل و انتقالات مشخص می‌شود.

جلال چراغپور، در خصوص عملکرد تیم‌های لیگ برتری در سه هفته نخست رقابت‌های لیگ برتر گفت: واقعیت فوتبال در دنیای امروزی با بیماری کرونا درگیر شده است. تیم‌ها فرصت صحیح آماده سازی پیش فصل را نداشتند. فوتبال ایران هم از این قاعده مستثنی نبود.

کارشناس فوتبال ایران افزود: کرونا باعث استرس فوتبالیست‌ها و دست‌اندرکاران این ورزش شده است. اینکه دوباره قرار است رقابت‌ها تعطیل شود تاثیر روحی بدی در فوتبال داشته است. وقتی ذهن بازیکن درگیر بیماری باشد کیفیت فنی آنها نیز کاهش پیدا می‌کند. این موضوع را در هفته‌های ابتدایی لیگ برتر ایران نیز حس می‌کردم.

وی درباره تغییرات به وجود آمده در لیست بازیکنان باشگاه‌های مدعی قهرمانی در لیگ برتر تصریح کرد: دیگر بحث پرورش بازیکن وجود ندارد. کمتر تیمی سراغ بازیکنان تیم‌های پایه خود رفت. این اتفاق بسیار بدی برای فوتبال کشور است.

تیم مربی باتجربه فوتبال ایران خاطرنشان کرد: جایگاه بازیکن پروری با مدیریت بازیکن تغییر کرده است. متاسفانه لیست خریدهای هر باشگاه نشان می‌دهد هدف‌گذاری تیم‌ها چه چیزی است. در واقع فوتبال دارای ابعاد فنی اندک شده است. عملکرد تیم‌ها شما را شوکه نمی‌کند.

چراغپور یادآور شد: به همین خاطر است تیم‌های مدعی وقتی در همین سه هفته مساوی کرده یا می‌بازند با موجی از انتقادات روبرو می‌شوند چون بر خلاف انتظارات هواداران خود عمل کرده‌اند. من خودم فکر می‌کنم باز هم تیم‌هایی برای قهرمانی خواهند جنگید که در چندسال اخیر دست به جیب شده و بازیکنان خوبی گرفته‌اند.

وی درباره حضور مربیان جوان در لیگ برتر گفت: ورود مربیان جوان اتفاق خوبی است اما متاسفانه آنها چون تخصص کافی را پیدا نکرده‌اند در تربیت بازیکن دچار مشکل هستند. باید به آنها اطمینان خاطر داد تا ترس از شکست نداشته باشند. اهداف بلند مدت تعیین کرد و طبق همان هم پیش رفت.

چراغپور در پایان خاطرنشان کرد: اگر کسی می‌خواهد قهرمان را خیلی زود پیش بینی کند کافی است به لیست خرید تیم‌ها توجه کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها