ادعای روزنامه تایمز درباره المپیک ۲۰۲۰ توکیو

کد خبر: 1046855

یک روزنامه انگلیسی از برگزار نشدن بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو و تلاش مسئولان ژاپنی برای کسب مجوز برگزاری این رویداد در سال ۲۰۳۲ خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: روزنامه انگلیسی «تایمز» در گزارشی اعلام کرد که دولت ژاپن از عدم برگزاری بازی‌های المپیک 2020 توکیو باخبر است و فقط به دنبال آن است که از میزبانی این رویداد در سال 2032 مطمئن شود.

شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان باعث شد که المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو لغو و برگزاری آن به سال 2021 موکول شود. با وجود تلاش‌ها و اظهارنظرهایی که درباره برگزاری این رویداد با وجود شیوع این ویروس طی هفته‌ها و ماه‌های اخیر صورت گرفته، روزنامه تایمز عنوان کرده که حتی میزبان المپیک هم از لغو بازی‌ها باخبر است و فقط می‌خواهد از میزبانی المپیک در سال 2032 اطمینان حاصل کند.

در واقع پس از بازی‌های 2016 ریو و تا 2024 پاریس هیچ المپیک دیگری برگزار نمی‌شود و پس از آن نیز لس‌آنجلس در سال 2028 میزبانی را بر عهده خواهد داشت.

یکی از اعضای ارشد دولت ژاپن در این باره گفت: هیچکس نمی‌خواهد اولین فردی باشد که چنین حرفی را می‌زند، اما اتفاق‌نظر در این باره خیلی دشوار است. من شخصاً فکر نمی‌کنم که المپیک برگزار شود.

در واکنش به خبر روزنامه تایمز؛ ژاپن لغو بازی‌های المپیک را تکذیب کرد

معاون وزیر امور خارجه ژاپن خبر لغو بازی‌های المپیک توکیو را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، روزنامه تایمز انگلیس در خبری مدعی شد حاکمان کشور ژاپن به این نتیجه رسیده‌اند که برگزاری مسابقات المپیک توکیو امکان پذیر نیست و قصد دارند با لغو این رویداد، به دنبال گرفتن میزبانی المپیک ۲۰۳۲ باشند.

این خبر با واکنش مسئولان دولت ژاپن همراه بود.

به گزارش رویترز، «مانابو ساکای» معاون وزیر امور خارجه ژاپن امروز جمعه در واکنش به سئوال رسانه‌ها، خبر لغو المپیک را تکذیب کرد. وی تاکید کرد ژاپن و کمیته بین المللی المپیک بر برگزاری این مسابقات تمرکز کرده‌اند.

تایمز به نقل از یک منبع آگاه خبر داده بود که ۸۰ درصد مردم ژاپن به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا، خواهان عدم برگزاری المپیک هستند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت