ساپینتو: با مدیریت باشگاه رابطه خوبی داریم

کد خبر: 1198184

سرمربی استقلال می‌گوید تیمش به دنبال قهرمانی در جام حذفی است.

ساپینتو: با مدیریت باشگاه رابطه خوبی داریم

سرمربی استقلال می‌گوید تیمش به دنبال قهرمانی در جام حذفی است.

ریکاردو ساپینتو سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری قبل بازی تیمش مقابل تراکتور در مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت‌های جام حذفی اظهار کرد: پس از بازی با تراکتور، کل بازی را نگاه کردیم. ما این موضوع را پس از هر بازی انجام می‌دهیم. من پس از بازی با تراکتور، همه بازیکنان را آوردم و نکات منفی و مثبت بازی را گوشزد کردم. درباره بازی صحبت کردم و مشکلات را باهم بررسی کردیم. ما باید در آن بازی بهتر ظاهر می‌شدیم و عملکرد بازیکنان در این بازی خوب نبود. ما در این هفته روی مشکلات فنی کار کردیم و در بازی پیش رو، تیم بهتر و آماده‌تر مقابل تراکتور خواهد بود. حتی به نظر من تراکتور ۲ گل زد اما این به این معنی نیست که از ما بهتر بودند. تراکتور جنگنده‌تر بود و در نبردهای هوایی بهتر بود و از اشتباهات ما استفاده کرد. ما نباید از این اشتباهات انجام دهیم.

او ادامه داد: مشکل اصلی ما این است که بازی خود را مقابل تراکتور انجام ندادیم. باید تحرک بیشتری مقابل این تیم‌ها داشته باشیم و با اعتماد به نفس بالا بازی کنیم و موقعیت‌های زیادی خلق کنیم. این‌ها اهداف ما برای بازی پیش رو است. اولین هدف ما این است که بازی فردا را ببریم. ما می‌خواهیم این جام را بگیریم و اولین هدف این است که مقابل تراکتور پیروز شویم.

ساپینتو درباره حواشی پیش آمده پس از شکست مقابل تراکتور و صحبت‌هایی مبنی بر انتقاد مدیران باشگاه خاطرنشان کرد: من جایی درباره انتقادات مطالعه نکردم. چیزی که از مدیریت دریافت کردم، فقط حمایت بود. الان جو بین همه خیلی خوب است و با مدیریت باشگاه رابطه خوبی داریم. احترام وجود دارد. بازیکنان تمرین کردند و همه تمرکز و اتحاد دارند که تا بتوانیم بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم.

سرمربی استقلال درباره انگیزه‌های تیمش برای تقابل با تیم تراکتور در رقابت‌های جام حذفی خاطرنشان کرد: این بازی بسیار مهم است. این بازی انگیزه بزرگی برای ما است. همیشه دوست داریم پیروز میدان باشیم. ما تمرکز بالایی داریم که بتوانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم.

ساپینتو درباره رقابت‌های جام حذفی گفت: هیچ تخصصی در این مساله وجود ندارد. امیدوارم از تجربه‌ای که در جام حذفی دارم استفاده کنم. من در بازی‌های حذفی توانسته بودم که پیروز باشم. یک فینال را ما واگذار کردیم و مقابل تیم‌های یونانی در فینال حاضر شدیم. در این بازی‌ها باید هوشمندانه عمل کرد. ما ۹۰ دقیقه فرصت داریم که صعود کنیم. برخی اوقات ۳۰ دقیقه هم بیشتر فرصت داریم تا به پیروزی برسیم. مهم این است که از گذشته یاد بگیریم. ما با حریف بازی داشتیم و باید متفاوت‌تر از گذشته ظاهر شویم و در خط حمله و دفاع، عملکرد بهتری داشته باشیم. در بازی‌های لیگ برتر می‌توانیم ریکاوری کنیم اما اگر در جام حذفی اشتباه کنید، شما حذف خواهید شد.

او درباره روحیه بالای خود پیش از این بازی و اتمام نیم‌فصل اول رقابت‌های لیگ برتر و اهداف خود در استقلال تاکید کرد: خیلی خوشحالم که اینجا هستم. مردم و جامعه با من خوب هستند و همه چیز عالی است. از نظر حرفه‌ای، تمامی تیم‌ها در طول بازی‌های لیگ مشکلات دارند. ما سوپر جام را بردیم و بالای جدول هستیم.

ساپینتو افزود: برخی مسائل اطراف تیم است. بازیکنان مصدوم در شرایط تیم تاثیرگذار بودند و به آن شرایط ایده‌آل خود نرسیدند. وقتی این مشکلات در یک زمان رخ می‌دهد، آن نتایج مد نظر به دست نمی‌آید. من خیلی مثبت نگاه می‌کنم. بازیکنان سخت کار می‌کنند و هنوز هم پرانگیزه هستند. ما قهرمانی را از دست ندادیم و جام حذفی را از دست ندادیم. اگر ۶ امتیاز از ما نمی‌گرفتند، الان صدر جدول بودیم. مردم چیزی که ما از دست می‌دهیم را می‌بینند. وقتی از شما امتیاز می‌گیرند، اگر آن‌ها را به ما بدهند، ما در صدر جدول حضور پیدا می‌کردیم. وقتی شما در مقابل تیم‌های خوب امتیاز از دست می‌دهید، این اتفاقات رقم می‌خورد. بازی‌های استقلال و تراکتور همیشه منحصر به فرد بوده است. ما باید مقابل تراکتور بهتر ظاهر می‌شدیم. من هنوز مثبت فکر می‌کنم و تیم هم مثبت پیش می‌رود. در این هفته تمامی بازیکنان به ما برمی‌گردند و محکم‌تر ظاهر خواهیم شد.

سرمربی استقلال درباره وضعیت بازیکن مصدوم تیمش و بازیکنانی که کمتر از آن‌ها استفاده کرده است، خاطرنشان کرد: زواری که خودش مصدوم بود و سه هفته است که با ما دارد کار می‌کند. با امید حامدی‌فر قرار است کار کنیم. من سیستم را 3-3-4 می‌گذارم و وقتی این سیستم را می‌گذارم از برخی بازیکنان می‌توانم استفاده کنم. ما مصدوم‌های زیادی در برخی پست‌ها نداریم. حامدی‌فر خوب کار می‌کند. او به خاطر کیفیتش نیست که بازی نمی‌کند اما من هم نمی‌توانم با 3 بازیکن «شماره 6» کار کنم. شاید از این بازیکن در بازی‌های بعد استفاده کنم. هر وقت احساس کنم آمانوف آماده باشد، از او استفاده می‌کنم. عارف غلامی، حسین مرادمند و ابوالفضل جلالی هم مصدومیتی دارند و تا 2 هفته آینده به جمع ما اضافه می‌شود. محبی قرار است بازی کند. سعی می‌کنیم تا هفته آینده وضعیت مصدومیت‌ها را برطرف کنیم.

او درباره حضور موج جدید در فوتبال غرب آسیا و جذب بازیکنان برتر، در قیاس با فوتبال ایران خاطرنشان کرد:‌ این بحث خیلی مهم است. الان نمی‌توانم درباره این مساله صحبت کنم. پنجره نقل و انتقالاتی ما بسته است و امیدوارم که مدیرعامل این مشکل را حل کند. من از بازیکنان راضی هستم اما ما لایق این هستیم که از فرصت استفاده کنیم که کیفیت تیم را بالاتر ببریم. این برای ما خیلی مهم است. وقتی که شما تعداد زیادی مصدوم دارید، از انتخاب زیادی برخودار نیستید. وقتی شما می‌خواهید تمامی جام‌ها را به دست بیاورید، باید از انتخاب زیادی برخوردار باشید. من از بازیکنان خود رضایت دارم اما اگر به تیم کمک شود، اتفاق خوبی رقم خواهد خورد و امیدوارم پنجره نقل و انتقالاتی باز شود.

ساپینتو درباره لیست ورودی و خروجی باشگاه استقلال و گمانه‌زنی‌ای مبنی بر جدایی رزوبه چشمی گفت: تا الان هیچ اطلاعاتی مبنی بر خروج بازیکنی دریافت نکردم./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها