کمالوند: پارس جنوبی به آخر راه رسید!

کد خبر: 959334

سرمربی پارس جنوبی جم گفت: با توجه به مشکلات مالی‌ای که وجود دارد و منطقه ویژه نیز با ورود سازمان بازرسی نمی‌تواند هزینه‌ها را پرداخت کند، از لیگ برتر کناره‌گیری می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: فراز کمالوند امشب، در خصوص مشکلات مالی‌ای که برای تیم فوتبال پارس جنوبی وجود دارد و شنیده شده این باشگاه در حال ارسال نامه‌ای به فدراسیون مبنی بر کناره‌گیری این تیم از لیگ برتر است، اظهار داشت: موضوع صحت دارد و مسؤولان باشگاه به دلیل مشکلاتی که وجود دارد، می‌خواهند از لیگ برتر کناره‌گیری کنند.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم افزود: سازمان بازرسی به منطقه ویژه انرژی پارس تذکر داده و منطقه ویژه نیز اعلام کرده که دیگر نمی‌تواند هزینه‌های هتل، پرواز، کادر فنی و بازیکنان پارس جنوبی را پرداخت کند. ما امروز باید به جم سفر می‌کردیم تا برای دیدار هفته آینده آماده شویم.

وی ادامه داد: مجموعه تیم در تهران هستند و امکان بازگشت ما به جم وجود ندارد. هزینه‌های هتل نیز یکی از اعضای باشگاه پارس جنوبی از جیب خودش هزینه کرده و با توجه به شرایطی که وجود دارد، به احتمال 95 درصد تیم پارس جنوبی جم از لیگ برتر کناره‌گیری کند.

کمالوند بیان کرد: دل خوشی مردم جم، آبادان و مسجد سلیمان که تیم نفتی در لیگ برتر دارند، به همین فوتبال است. مردم این مناطق در کنار آلودگی‌های شرکت‌های نفت و گاز، با تیم‌های فوتبالی که دارند شاد هستند. متاسفانه به دلیل مصوبه مجلس در خصوص عدم تیم‌داری حرفه‌ای وزارت خانه‌ها، وزارت نفت نمی‌تواند از پارس جنوبی حمایت کند.

وی با اشاره به دیدار پارس جنوبی و استقلال تهران گفت: ما نسبت به داوری می‌خواستیم اعتراض رسمی کنیم اما چون مدیرعامل نداریم و سرپرست باشگاه نیز حق امضا ندارد، نتوانستیم این درخواست را نیز ارائه دهیم. با شرایط مالی موجود، تصمیم مسؤولان کناره گیری پارس جنوبی از لیگ نوزدهم است.

سرمربی پارس جنوبی ابراز کرد: تیم فوتبال پارس جنوبی به آخر راه رسیده و اگر در شرایط کنونی مسؤولان استان بوشهر به فکر حل مشکلات نباشند و مشکلات مالی را رفع نکنند، تیم پارس جنوبی قطعا از لیگ برتر کناره‌گیری خواهد کرد.

فتاحی: اگر پارس جنوبی از لیگ برتر کناره‌گیری کند، در هیئت رئیسه تصمیم‌گیری می‌کنیم سعید فتاحی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ ابراز امیدواری کرد که تیم فوتبال پارس جنوبی جم از لیگ برتر کناره‌گیری نکند، اما اگر چنین اتفاقی رخ دهد، در هیئت رئیسه سازمان لیگ تصمیم‌گیری خواهند کرد.

سعید فتاحی در گفت‌وگو با رادیو ایران درباره بحث کناره‌گیری تیم فوتبال پارس جنوبی جم از لیگ برتر به دلیل مشکلات مالی و عدم تیمداری وزارت نفت اظهار داشت: امیدوارم این اتفاق نیفتد. از مسئولان بوشهر و نمایندگان مجلس می‌خواهیم به شرایط این تیم رسیدگی کنند. فکر نکنم اصطلاح قانون سخت باشد.

وی افزود: صبح روز گذشته در شهر جم حضور داشتم، شهری که هوای آلوده دارد، اما دلخوشی مردم به فوتبال است. آبادان و مسجدسلیمان نیز چنین شرایطی را دارند. مردم در هوای آلوده زندگی می‌کنند و تنها دلخوشی‌شان همین فوتبال است. وقتی از آبادان بخواهید رد شوید، هزارات گاز سمی وارد بدن می‌شود. کار سختی نیست که پیگیری کرده تا این اتفاق برای تیم‌های نفتی نیفتد.

در واکنش به این سؤال که اگر باشگاه پارس جنوبی رسما کناره‌گیری کند، سازمان لیگ چه تصمیمی خواهد گرفت، گفت: پیش‌بینی این مسئله شده و در هیئت رئیسه تصمیم‌گیری خواهد شد. مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش از وزارت نفت خواسته بود که پیگیر وضعیت تیم‌های نفتی باشند. اینجا فقط بحث فوتبال نیست، چرا که فوتبال یک پدیده اجتماعی است.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ خاطرنشان کرد: همانطور که فراز کمالوند گفت، مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم استعفاء داده و شخصی جایگزین او نشده است. این مسئله روی زندگی مردم تأثیر می‌گذارد. متأسفانه هم صنعت نفت مشکل دارد و هم نفت مسجدسلیمان. ما به وزیر نفت نامه داده‌ایم که وضعیت این سه تیم را تعیین تکلیف کند. قرار بود خصوصی‌سازی کنند، اما در حال حاضر خریداری برای این سه باشگاه نیست. اگر مسئولان شهر مسجدسلیمان پای کار نمی‌آمدند، مهدی تارتار در این تیم نمی‌ماند. نفت آبادان و مسجدسلیمان خوب نتیجه می‌گیرند و نیازمند حمایت مسئولان هستند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت