شرط بازگشت استراماچونی/فتح الله زاده گزینه اول مدیرعاملی است

کد خبر: 965342

سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه در ایران به «قهرمان ناخواسته» تبدیل شده است، گفت که وضعیتش برای ادامه همکاری با باشگاه استقلال امروز یا فردا مشخص خواهد شد.

خبرگزاری مهر: آندره استراماچونی در تازه ترین مصاحبه خود در ایتالیا با یک برنامه رادیویی در خصوص آخرین وضعیت خود و فسخ قراردادش با باشگاه استقلال ایران صحبت کرد.

وی گفت: از ابتدای کارم در استقلال مشکلاتی وجود داشت. باشگاه خصوصی نیست و دولتی اداره می شود. دستمزدهای ما از مالیات ها پرداخت می شود. بنابراین طبیعی است وقتی که پول به صورت درستی مدیریت نمی شود، شما عصبانی شوید.

سرمربی استقلال که روز بامداد دوشنبه ایران را به مقصد ایتالیا ترک کرد، یادآور شد: نمی دانستم عشق و علاقه در فوتبال ایران چطور است ولی وقتی به این کشور رفتم، شگفت‌زده شدم. استادیوم ها همیشه پر از تماشاگر است.

استراماچونی بدون نام بردن از فرد خاصی در باشگاه استقلال، تاکید کرد: من به تازگی با کاپیتان تیم صحبت کردم. همه در تلاش هستند. سیاستمداران و حتی سفارت ایتالیا در ایران تلاش می کنند. اگر فرد «اشتباهی» (مقصر) استعفا بدهد و شرایط نرمال شود، آماده ام که همین صبح فردا به ایران برگردم.

وی با اشاره به برخورد هواداران استقلال و حمایتشان گفت: مردم از مخالفت های من با موقعیت هایی که کارها خوب پیش نمی رفت، رضایت داشتند. وقتی آنجا بودم، چیزی که همه به آن فکر می کردند را می گفتم. برای همین به «قهرمان ناخواسته» آنها تبدیل شدم.

استراماچونی در پایان گفت: روز گذشته یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه گفت که من استقلال را به خاطر پیشنهاد دیگری ترک کردم نه به دلیل دیگری. این حرف مزخرف است و مردم هم این را می دانند. شرایطم ظرف امروز یا فردا مشخص می شود چون تیم باید تمرین و بازی کند.

استقلال در دوره بلاتکلیفی؛ تصویری که استعفای فتحی و حکم سرپرستی خلیل‌زاده را تایید می‌کند

اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال صورتجلسه موافقت با استفعای امیرحسین فتحی را منتشر کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که وزارت ورزش بعدازظهر امروز اعلام کرد اسماعیل خلیل زاده سرپرست باشگاه استقلال شده است، سایت رسمی این باشگاه ساعاتی بعد خبر را منتشر و متن صورتجلسه را هم منتشر کرد.

در خبری سایت باشگاه استقلال آمده است: «در تاریخ ۹۸/۹/۱۹ جلسه هیات مدیره باشگاه استقلال با حضور اعضا برگزار شد و در این جلسه در خصوص استعفای آقای امیرحسین فتحی از مدیرعاملی باشگاه استقلال بحث و بررسی به عمل آمد.

هیات مدیره استقلال ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ایشان، با استعفای نامبرده موافقت و آقای اسماعیل خلیل‌زاده را به عنوان سرپرست باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال معرفی و منصوب می‌نماید.»

شرط بازگشت استراماچونی مشخص شد

فتح الله زاده گزینه اول مدیرعاملی است/ استراماچونی برمی‌گردد

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: بعد از بازگشت آقای خلیل زاده و استراماچونی به ایران، آقای فتح الله زاده رابه عنوان گزینه اول برای مدیرعاملی باشگاه بررسی خواهیم کرد.

کامران منزوی درباره اتفاقات پیش آمده در روزهای اخیر در باشگاه استقلال که منجر به رفتن آندره استراماچونی و در ادامه آن استعفای امیرحسین فتحی از مدیرعامل باشگاه شد، اظهار داشت: آقای فتحی استعفای خودش را بعد از اتفاقات شب گذشته ارائه داد و طبق قانون آقای وزیر تصمیم به ارجاع این نامه به هیئت مدیره فرستاد تا اعضا ضمن تقدیر از فعالیت های فتحی با استعفای او موافقت کنند.

عضو هیئت مدیره استقلال تهران درباره انتخاب اسماعیل خلیل زاده به عنوان سرپرست باشگاه، افزود: تا زمانی که فردی را انتخاب کنیم که مورد تأیید باشگاه و وزارت باشد، ایشان فعالیت می کند.

منزوی تصریح کرد: در همین ۴-۵ روز مکاتبات زیادی را با وکیل آقای استراماچونی داشتیم تا مشکل را حل کنیم.

وی افزود: فضاسازی کرده بودند که هیئت مدیره مخالف حضور آقای استراماچونی است در صورتی که ما عکس این قضیه را در دستور کار داریم. استراماچونی با ما قرارداد دو ساله دارد. می خواستیم او را طبق قرارداد به مدت دو سال نگه داریم.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: هیچ کسی مخالف ادامه کار استراماچونی نبود. وقتی دربی را باختیم پشت سر استراماچونی ایستادیم چون این مربی و تیم جوانی که داشتیم انتخاب آقای فتحی بود.

منزوی تأکید کرد: آقای خلیل زاده به ترکیه می روند تا ضمن بررسی نحوه پرداخت پول به استراماچونی درباره مدت قرارداد نیز صحبت کنند. قرار است در این جلسه پولی که برگشت خورده را دوباره به او بدهیم و مدت قرارداد از دو سال به یک سال کاهش پیدا کند تا ایشان به تهران بازگردد.ضمن اینکه باید بگویم برای بازگرداندن استراماچونی کار ملی صورت گرفته است. شرکتی را پیدا کرده ایم تا انتقال پول را انجام دهد. با آقای استراماچونی در این زمینه هماهنگی صورت گرفته تا پول را به او بدهد.

وی درباره ادعای استراماچونی که حساب او توسط پلیس ایتالیا بسته شده است، یادآور شد: این موضوع به خاطر تحریم های ظالمانه که نمی توانیم پولی را حواله کنیم، رخ داده است. جا دارد از او عذرخواهی کنیم. با توجه به رفتن امشب آقای خلیل زاده به ترکیه، بنده امیدوارم آقای استراماچونی بار دیگر به تهران بازگردد.

منزوی درباره انتخاب مدیرعامل باشگاه استقلال، ادامه داد: نظر اول هیئت مدیره آقای فتح الله زاده است تا پس از بازگشت آقای خلیل زاده از ترکیه تصمیم گیری شود. آقای قریب نیز قبول مدیریت نمی کند. آقای اولیایی و ساعدی هم گزینه های دیگر ما هستند. با این حال آقای فتح الله زاده گزینه اول است. روز ۵ شنبه که آقای خلیل زاده باز می گردد، در این باره تصمیم می گیریم. ۱۵ روز فرصت داریم تا مدیرعامل جدید را انتخاب کنیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت