نامه فدراسیون فوتبال برای سلب میزبانی از عربستان

کد خبر: 1058353

فدراسیون فوتبال طی نامه‌ای رسمی خواستار تغییر میزبانی ریاض در دیدار پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ بین فولاد ایران - العین امارات به خاطر نا امنی کشور عربستان شد.

فدراسیون فوتبال و باشگاه فولاد نسبت به برگزاری بازی مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا در عربستان با توجه به ناامنی این روزهای ریاض اعتراض کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال فولاد ایران باید در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا، در تاریخ 21 فروردین ماه در ریاض به مصاف العین امارات برود. در حالی که میزبانی این مسابقه در ابتدا به ایران سپرده شده بود، اما با تصمیم جدید AFC بنا شد مسابقات پلی‌آف در کشورهایی برگزار شود که قرار است مسابقات مرحله گروهی در آنجا برگزار شود، به همین دلیل میزبانی این بازی نیز به عربستان که میزبان مسابقات گروه C لیگ قهرمانان است، سپرده شد.

فولادی‌ها در حالی باید چهار روز دیگر به عربستان سفر کنند که سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با توجه به اتفاقات گذشته و حملات موشکی و پهبادی به عربستان، اعتراضش را برای برگزاری بازی در این کشور اعلام کرده است.

آذری در نامه‌ای که خطاب به شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشته است، تغییر محل ناگهانی بازی ذوب‌آهن ایران - النصر عربستان در دو سال پیش را یادآوری کرده که میزبانی این بازی به دلیل حمله موشکی به بغداد به صورت ناگهانی از کربلا به امارات منتقل شد.

پیرو اعتراض باشگاه فولاد خوزستان، فدراسیون فوتبال نیز نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده است تا ضمن اعلام نگرانی از شرایط امنیتی عربستان، درخواست باشگاه فولاد خوزستان برای تغییر محل برگزاری بازی را رسماً اعلام کند.

تیم فوتبال استقلال نیز دیگر تیم ایرانی است که باید مسابقات گروهی‌اش در فصل پیش روی لیگ قهرمانان در عربستان انجام شود.

30SWSOvPvF0N

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت