استقلال قهرمان لیگ دوازدهم شد/ سپاهان با شکست پرسپولیس قهرمان جام حذفی شد

کد خبر: 260998

ديدار تيم هاي پرسپوليس تهران و سپاهان اصفهان از ساعت 18 امروز به وقت تهران در ورزشگاه آزادي و در قالب فينال جام حذفي آغاز شد. ديگر ديدار حساس امروز از سري مسابقات ليگ برتر بين دو تيم استقلال تهران و فولاد خوزستان برگزار شد كه استقلالي ها با كسب 3 امتياز بازي امروز، جام قهرماني ليگ برتر را تصاحب كردند.

سرويس ورزشي «فردا»-

ديدار تيم هاي پرسپوليس تهران و سپاهان اصفهان در ورزشگاه آزادي و در قالب فينال جام حذفي برگزار شد که در پایان با برتری سپاهان و قهرمانی این تیم به پایان رسید. ديگر ديدار حساس امروز از سري مسابقات ليگ برتر بين دو تيم استقلال تهران و فولاد خوزستان برگزار شد كه استقلالي ها با كسب 3 امتياز بازي امروز، جام قهرماني ليگ برتر را تصاحب كردند.

قهرمانی فولادین استقلال در لیگ برتر تیم فوتبال استقلال با برتری یک بر صفر در زمین فولاد خوزستان قهرمانی خود را در لیگ برتر مسجل کرد.

در این دیدار که از ساعت 18 امروز یکشنبه به قضاوت محسن ترکی در ورزشگاه تختی اهواز برگزار شد تیم استقلال با یک گل از سد فولاد گذشت و در فاصله یک هفته به پایان مسابقات قهرمانی خود را مسجل کرد. تنها گل این دیدار را جواد نکونام در دقیقه 19 از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

محسن ترکی خطای امیرآبادی روی مجیدی را در این دقیقه پنالتی تشخیص داد تا آبی‌ها روی ضربه نکونام به گل برسند. در دقیقه 30 این نیمه ترکی یک ضربه پنالتی را برای فولادی‌ها گرفت که مهدی نوری آن را به بالای دروازه زد تا شاگردان فرکی بهترین فرصت را برای جبران گل خورده از دست بدهند.

در نیمه دوم این دیدار فولاد بهتر ظاهر شد و سعی در باز کردن دروازه استقلال را داشت. موقعیت تک به تکی که بختیار رحمانی در دقیقه 58 از دست داد نشان از برتری‌های تیم فولاد داشت. استقلال که سعی در اداره کردن بازی و حفظ تنها گل خود داشت با ارایه یک بازی بسته فضا را از مهاجمان فولاد گرفته بود و با همین تدبیر هم توانست به 3 امتیاز ارزشمند دست یابد و قهرمان لیگ برتر شود. شاگردان قلعه‌نویی با این برد 67 امتیازی شدند و فاصله خود را با سپاهان به عدد 4 رساندند. فولاد هم با 55 امتیاز در رده چهارم جدول رده بندی باقی ماند.

بدین ترتیب در پایان دیدار هفته پایانی استقلال برابر داماش که روز جمعه در تهران برگزار می‌شود جام قهرمانی به آبی‌پوشان پایتخت اهداء خواهد شد.

سپاهان قهرمان جام حذفی شد

دیدار فینال بیست و ششمین دوره رقابت های فوتبال جام حذفی باشگاه های کشور در شرایطی بین تیم های پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد که دو تیم در پایان 120 دقیقه نتوانستند عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهند اما در ضربات پنالتی سپاهان برابر میزبان سرخپوشش به پیروزی رسید و قهرمان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این دیدار که از ساعت 18 امروز و در ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادی تهران آغاز شد، تیم فوتبال سپاهان موفق شد در پایان در ضربات پنالتی به پیروزی برسد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

برای پرسپولیس در این دیدار نیلسون، سیدجلال حسینی، محسن بنگر، امیرحسین فشنگچی، حسین ماهینی، محمد نوری ، علی کریمی، رضا حقیقی، عادل کلاه‌کج، غلامرضا رضایی(مهدی مهدوی کیا 116) و کریم انصاریفرد(58 هادی نوروزی) به میدان رفتند و سپاهان هم با شهاب گردان، بولکو، علی احمدی، سوشاک، امین جهان عالیان، محسن ایران نژاد، محرم نویدکیا(احسان حاجی صفی)، امید ابراهیمی، حسین پاپی، جواهیر سوکای(محمد غلامی) و محمدرضا خلعتبری در این بازی به میدان رفت.

در نیمه اول دو تیم بازی متعادلی را به نمایش گذاشتند اما این پرسپولیس بود که در دقیقه 24 توسط کریم انصاریفرد به گل برتری دست پیدا کرد تا نیمه اول با برتری شاگردان گل محمدی به پایان برسد. در نیمه دوم سپاهانی ها نمایش بهتری داشتند و با حملاتی منطقی تر دروازه پرسپولیس را به خطر انداختند اما این اشتباه حسین ماهینی مدافع پرسپولیس بود که در دقیقه 59 جواهیر سوکای را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن با ضربه ای محکم در زاویه بسته بازی را به تساوی کشاند.

پس از این گل بازهم سپاهانی ها بودند که با تغییراتی که در ترکیب خود دادند برتر از میزبان سرخپوش خود بازی کردند و موقعیت های مناسب تری را برای گلزنی روی دروازه پرسپولیس ایجاد کردند اما در پایان 90 دقیقه با تساوی به پایان رسید تا کار به وقت های اضافه کشیده شود.

در وقت اضافه اول پرسپولیس حملات بیشتری را روی دروازه سپاهان پی ریزی کرد و در دقیقه 99 موفق شد توسط محمد نوری به گل برتری دست پیدا کند. در این صحنه غلامرضا رضایی با ضربه سر از بین مدافعان سپاهان نوری را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن با ضربه ای آرام گل دوم پرسپولیس را به ثمر رساند.

در شروع وقت های اضافه دوم سپاهان خیلی زود توانست به گل تساوی دست پیدا کند. در دقیقه 106 و یک دقیقه پس از شروع نیمه دوم وقت های اضافه محمد غلامی از اشتباه مدافعان و دروازه بان پرسپولیس نهایت استفاده را برد و برای دومین بار دروازه نیلسون را باز کرد تا کار دو تیم به ضربات پنالتی کشیده شود.

گزارش پنالتی های فینال: پنالتی اول پرسپولیس : هادی نوروزی- به بیرون پنالتی اول سپاهان : بولکو- گل پنالتی دوم پرسپولیس : ماهینی- گل پنالتی دوم سپاهان : خلعتبری - گل پنالتی سوم پرسپولیس : رضا حقیقی- به بیرون پنالتی سوم سپاهان : امید ابراهیمی- گل پنالتی چهارم پرسپولیس : میثم نقی زاده- گل پنالتی چهارم سپاهان : احسان حاج صفی- گل
گزارش نیمه دوم مسابقه فینال: دقیقه 50

: یک نارنجک بین تماشاگران پرسپولیس منفجر شد. دقیقه 52 : درتیم پرسپولیس کریم انصاری فرد جای خود را به نوروزی داد. دقیقه 57 : جواهیر سوکای گل تساوی سپاهان را به ثمر رساند. دقیقه 61 : یکی از بهترین فرصت های سپاهان در نیمه دوم توسط نوید کیا از دست رفت. دقیقه 63 : اولین تعویض سپاهان انجام شد. جالوویچ به جای جهان عالیان وارد زمین شد. دقیقه 74 : یک موقعیت خوب نصیب خلعتبری از سپاهان شد که این بازیکن توپ را با ضربه سر به بیرون زد. دقیقه 76 : هادی نوروزی بهترین موقعیت پرسپولیس را با بدترین شکل ممکن از دست داد. دقیقه 78 : شوت محرم نوید کیا در اختیار نیلسون قرار گرفت. دقیقه 85 : ضربه سر خطرناک محمد غلامی در اختیار نیلسون قرار گرفت. دقیقه 82 : محرم نوید کیا از زمین خارج و به جای وی احسان حاج صفی برای سپاهان وارد زمین شد. دقیقه 88 : علی کریمی از زمین مسابقه خارج و به جای وی نقی زاده وارد زمین شد. دقیقه 93 : سوت پایان بازی به صدا در آمد و بازی به وقت های اضافی کشیده شد. دقیقه 98 : گل دوم پرسپولیس را محمد نوری به ثمر رساند. دقیقه 100 : ضربه سر محسن بنگر به تیر دروازه سپاهان برخورد کرد. دقیقه 106 : گل تساوی سپاهان توسط محمد غلامی به ثمر رسید. دقیقه 115 : مهدوی کیا وارد زمین مسابقه شد. گزارش نیمه اول مسابقه تهران دقیقه 10: تا دقیقه دهم مسابقه هیچ اتفاق خاصی در بازی رخ نداد و بازی کاملا آرام برگزار شد. دقیقه 14: اولین شوت بازی در دقیقه 14 توسط کریم انصاری فرد روانه دروازه سپاهان شد. دقیقه 18 : شوت بد محمد نوری از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت. دقیقه 24 : کریم انصاری فرد گل اول پرسپولیس را به ثمر رساند. دقیقه 29 : در شرایطی که یکی از بازیکنان پرسپولیس روی زمین افتاد بود، بازیکنان سپاهان بازی را ادامه دادند و بهترین موقعیت خود را از دست داد. دقیقه 30 : اولین کارت زرد مسابقه را حقیقی از پرسپولیس دریافت کرد. دقیقه 43 : بعد از گل پرسپولیس بازی در اختیار بازیکنان سپاهان بود، اما هیچ موقعیت خطرناکی روی دروازه ها خلق نشد. دقیقه 45 : نیمه اول با تک گل پرسپولیس به پایان رسید.

یحیی گل محمدی برای دیدار عصر امروز تیمش برابر سپاهان نیلسون، سیدجلال حسینی، محسن بنگر، امیرحسین فشنگچی، حسین ماهینی، محمد نوری ، علی کریمی، رضا حقیقی، عادل کلاه‌کج، غلامرضا رضایی و کریم انصاریفرد را به میدان خواهد فرستاد.

زلاتکو کرانچار نیز برای دیدار تیمش برابر پرسپولیس شهاب گردان، بولکو، علی احمدی، سوشاک، امین جهان عالیان، محسن ایران نژاد، محرم نویدکیا، امید ابراهیمی، حسین پاپی، جواهیر سوکای و محمدرضا خلعتبری را به میدان خواهد فرستاد.

حاشيه هاي پيش از بازي تهران
حدود 75 هزار تماشاگر پرسپولیسی در ورزشگاه آزادی حضور دارند و تنها حدود 1000 تماشاگر حامی سپاهان در ورزشگاه نشسته‌اند. با این حال مسئولان برگزاری حدود 25 هزار سکوی خالی را برای تماشاگران تیم سپاهان در سمت جایگاه مختص استقلالی‌ها نگه داشتند. تماشاگران دو تیم نسبت به یکدیگر فحاشی می‌کنند که پس از این اقدام از بلندگوهای ورزشگاه ترانه‌های رضا صادقی پخش شد و تماشاگران دیگر شعار غیراخلاقی سر ندادند. تصادف یک وانت با یک اتوبوس در قسمت شرقی ورزشگاه آزادی ترافیک سنگینی در این منطقه ایجاد کرده به طوری که امکان تردد خودرو وجود ندارد و تماشاگران پیاده مسافت زیادی را طی می‌کنند تا به ورزشگاه برسند. اسکوربورد ورزشگاه از ساعت 15 روشن شده و به هواداران خوشامد‌گویی می‌کند. همچنین مسابقه پیامکی در ورزشگاه وجود دارد که یکی از سوال‌های آن این است که چرا فوتبال از ورزش های دیگر جذاب‌تر است. درهای ورزشگاه آزادی توسط ماموران بسته شد. حدود 10 هزار هوادارای که بیرون ورزشگاه مانده و نتوانستند داخل ورزشگاه شوند علیه مهدی تاج و سازمان لیگ شعار دادند، برخی از آنها نیز که می‌خواستند از بالای نرده ها وارد ورزشگاه شوند با ممانعت نیروی انتظامی مواجه شدند که تعدادی از آنها دستگیر شدند. پس از گذشت 10 دقیقه از این اتفاق هواداران بیرون مانده به یکباره وارد ورزشگاه شدند و نیروی انتظامی هم نتوانست مانع حضور آنها شود و نیمی از این هواداران بدون بلیت در ورزشگاه حضور پیدا کردند. هنگامی که در ورزشگاه بسته شد تعدادی از هواداران به سمت در حمله کردند که با مقاومت نیروی انتظامی روبرو شدند، این امر باعث شد درگیری بین هواداران و نیروی انتظامی به وجود آید. حدود 50 هوادار سپاهانی به طبقه دوم ورزشگاه رفته بودند، زمانی که با محاصره هواداران پرسپولیس روبرو شدند با هدایت نیروی انتظامی به طبقه پایین آمدند. نیروی انتظامی برای هدایت هواداران با آنها درگیر شده بود.

مهدی مهدوی‌کیا پس از ورود به داخل زمین و پیش از آغاز بازی دور افتخار زد و مورد تشویق هواداران قرار گرفت.در حالی که گفته می‌شد نویدکیا در ترکیب اولیه سپاهان حضور نخواهد داشت اما پس از اعلام فهرست 11 نفره این بازیکن در ترکیب اصلی حضور دارد.هنگامی که بازیکنان سپاهان برای گرم کردن به داخل زمین آمدند هواداران پرسپولیس به شدت علیه محمدرضا خلعتبری شعار دادند. به دلیل ترافیک شدید در اطراف ورزشگاه آزادی کمک داوران این مسابقه نیم ساعت قبل از بازی خود را به ورزشگاه رساندند.

هنگامي که بازيکنان سپاهان براي گرم کردن به داخل زمين آمدند هواداران پرسپوليس به شدت عليه محمدرضا خلعتبري شعار دادند.

حاشيه هاي پيش از بازي خوزستان بیش از 12 هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور دارند که حدود 3 هزار نفر آنها طرفدار استقلال هستند. ماموران انتظامی در ورودی ورزشگاه برخورد نامناسبی با خبرنگاران اعزامی از تهران دارند و آنها با مشکلات فراوان وارد ورزشگاه شدند. هوای اهواز بسیار گرم است. یکی از آهنگ‌های غیرمجاز خارجی در ورزشگاه تختی اهواز از بلندگوها پخش شد که مسئولان چند دقیقه بعد متوجه این مسئله شدند و آن را قطع کردند. هواداران قرمزپوش فولاد و هواداران آبی‌پوش استقلال به نوعی تداعی‌کننده کری‌های استقلال و پرسپولیس هستند. از اسکوربرد ورزشگاه همچنین بازی‌های گذشته دو تیم استقلال و فولاد پخش می‌شود و پس از هر گل فولاد تماشاگران اهوازی و حامی فولاد به وجد می‌آیند و با گل‌های استقلال تماشاگران استقلال شادی می‌کنند. امير قلعه‌نويي، سرمربي استقلال تصميم داشت شب گذشته به مناطق جنگي شلمچه برود، اما شرايط براي رفتنش فراهم نشد. قلعه‌نويي نذر کرد در صورت پيروزي تيمش برابر فولاد و قهرماني استقلال، امشب در اهواز بماند و فردا به مناطق جنگي شلمچه برود.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت