هفت جانشین احتمالی ونگر در آرسنال +عکس

کد خبر: 507309

باشگاه آرسنال لندن پس از سالها آزمون و خطا با مرد فرانسوی خود به ایستگاه پایانی رسیده است. آرسن برای نجات آرسنال راهی جز خداحافظی با لندن ندارد.

هفت جانشین احتمالی ونگر در آرسنال +عکس
مشرق: صبر هواداران آرسنال دیگر به سر آمده، متانت و سکوت و صبوری هم حدی دارد، آرسنال که این هفته با پیروزی قاطعانه برابر واتفورد تا حدودی از بحران سنگین خود ساخته فاصله گرفته، قرار بود در صدر جدول بماند و هرگز پایین نیاید، قرار بود امسال قهرمانی لیگ برتر شود و البته ونگر فرانسوی قول‌های دیگری هم از جمله قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا داده بود.

این که لسترسیتی بلای جان لیگ برتری‌های مدعی قهرمانی شده و پیرمرد اتوکشیده لندن را سکته داده بماند، به هر حال فوق العاده بودن لستر بهانه جالبی برای تداوم ناکامی‌های آرسنال نیست، از طرفی ناکامی هم برای خودش تعریفی دارد، ناکامی برای قعرنشین جدول لیگ برتر می‌شود سقوط و برای آرسنال مدعی قهرمانی می‌شود ماندن در رتبه سوم پشت سر تاتنهام و لستر سیتی، و البته در حسرت رسیدن به رتبه دوم جدول روزگار گذراندن!

این است که هواداران آرسنال پس از سال‌ها اعتماد به آرسن ونگر دیگر طاقتشان تمام شده و از مقامات باشگاه خود می‌خواهند به دنبال گزینه دیگری باشد، این همه سال جوانگرایی بدون هیچ افتخاری یا کسب اعتباری، تنها افتخار ونگر البته فروش بازیکن به تیم‌های دیگر و درآمدزایی برای باشگاه است اما احتمالا باشگاه آرسنال لندن چیزی بیشتر از یک بنگاه معاملاتی یا بازار بورس است و هواداران آرسنال احتمالا بدشان نمی‌آید بعد از ۹ سال شاهد یک قهرمانی و جشن خیابانی باشند. بیهوده نیست که یکی از هواداران این تیم روی پلاکاردی نوشته بود: در جشن خیابانی معمولا چه می کنند؟ مثلا وقتی یک تیم قهرمان می‌شود، باید چگونه جشن بگیرد؟

کمین هفت جانشین احتمالی ونگر

کم مانده نام این باشگاه به اف.سی آرسن تغییر کند و شاید آرسنال دیگر نام کسل کننده‌ای شده باشد.

اکنون مقامات باشگاه آرسنال در هراس از فوران خشم هواداران آرسنال به تکاپو افتاده‌اند تا جانشینی مناسب برای آرسن ونگر انتخاب کنند. در این میان البته خود ونگر سکوت اختیار کرده و سعی می‌کند طوری وانمود کند که گویی فقط به قهرمانی در این فصل می‌اندیشد.

تیمی که در جام حذفی از سوی واتفورد نقره داغ شده، در لیگ قهرمانان اروپا از سوی بارسلونا ادب شده و اکنون در لیگ برتر در فاصله‌ای قابل توجه نسبت به صدرنشین جدول قرار گرفته، باید هم به دنبال جانشینی برای آرسن ونگر باشد.

کمین هفت جانشین احتمالی ونگر

۱- رونالد کومان

اگر مقامات آرسنال به دنبال یک گزینه حاضر و آماده می‌گردند بهتر است به سراغ مربی ساوتهمپتون بروند، مردی که فوتبال انگلیس را خوب می‌شناسد و با فضای لیگ برتر نیز کاملا آشنا است. او تا کنون سه بار از سوی اتحادیه فوتبال انگلیس به عنوان بهترین مربی ماه انتخاب شده و در این فصل با توجه به بضاعت محدود تیمش خوب کار کرده است.

کمین هفت جانشین احتمالی ونگر

۲- راجر اشمیت

مربی ۴۹ ساله که عمر خود را در مکتب فوتبال آلمان سپری کرده و بسیاری بر این باورند که یورگن کلوپ دیگری برای لیگ برتر خواهد بود. او در بایر لورکوزن خوب کار کرده و نشان داده که مربی کوچکی نیست.

کمین هفت جانشین احتمالی ونگر

۳- فرانک ده بوئر

به هر حال در فوتبال هلند رشد کرده و حق دارد ادعای مربیگری در سطح اول فوتبال دنیا را داشته باشد، با فوتبال جزیره بیگانه نیست و در آخرین اظهار نظرش به داشتن یک تیم کارشناسی ۲۰ نفری اعتراف کرده است. کارنامه ده بوئر نشان از روحیه تهاجمی وی دارد و بارها وعده ساختن یک آرسنال تمام تهاجمی و غیر قابل مهار را به هواداران داده است.

کمین هفت جانشین احتمالی ونگر

۴- دیگو سیمئونه

البته که هیچ یک از هواداران اتلتیکومادرید باورشان نمی‌شود روزی سیمئونه را روی نیمکت تیمی غیر از اتلتیکومادرید تماشا کند، گویی سیمئونه قسمتی از اموال باشگاه دوم شهر مادرید است، درست مثل آرسن ونگر در آرسنال !

کمین هفت جانشین احتمالی ونگر

۵- توماس توخل

مدافعی که در زمان بازیگری خود در آگسبورگ و اشتوتگارت خوش درخشید و اکنون جای خالی کلوپ را در بروسیا دروتموند خوب پر کرده است. مرد ۴۲ ساله‌ای که خوش فکر است و در جنگ‌های تاکتیکی به تصمیم‌گیری‌های درست و اساسی شهرت دارد.

کمین هفت جانشین احتمالی ونگر

۶- لوران بلان

درخشش قابل توجه او در پاری‌سن‌ژرمن البته با ثروت این باشگاه بی ارتباط نبوده اما به هر حال مربی خوبی است. او تیم را از آنچلوتی تحویل گرفت و البته خوب کار کرد. بلان مدعی است می‌تواند آرسنال به روزهای خوب برساند.

کمین هفت جانشین احتمالی ونگر

۷- یواخیم لو

یک مربی بزرگ، آنقدر بزرگ که کمترین احتمال برای مربیگری در آرسنال نصیب او شده است، مشخص است که حقوق نجومی از آرسنال خواهد خواست و به راحتی توسط مقامات این باشگاه شکار نخواهد شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها