سپاهان- پرسپولیس؛ مصاف ویسی با دفاع آهنین سرخ‌ها

کد خبر: 569901

هفته هفتم لیگ برتر فوتبال کشور که از دیروز با انجام 4 بازی آغاز شد، امروز با برگزاری 4 دیدار دیگر پایان می‌گیرد؛ مسابقاتی که ستیز جذاب پرسپولیس با سپاهان را نیز در اصفهان در بر می‌گیرد و در ترسیم سرنوشت نیم فصل سهم قابل توجهی خواهد داشت.

روزنامه ایران: هفته هفتم لیگ برتر فوتبال کشور که از دیروز با انجام 4 بازی آغاز شد، امروز با برگزاری 4 دیدار دیگر پایان می‌گیرد؛ مسابقاتی که ستیز جذاب پرسپولیس با سپاهان را نیز در اصفهان در بر می‌گیرد و در ترسیم سرنوشت نیم فصل سهم قابل توجهی خواهد داشت.
سپاهان- پرسپولیس (30/17 در فولادشهر اصفهان)
سرخ‌های تهرانی که به طرز غریبی تغییر ماهیت داده و از تیم «ابر تهاجمی» فصل پیش به تیم «ابر تدافعی» این فصل تبدیل شده‌ و دفاعی آهنین را به نمایش گذاشته‌اند، باید امروز هم استحکام تدافعی خود را در اصفهان حفظ کنند وگرنه تیم امسال عبدالله ویسی برای ضربه زدن به آنها مهیاست. پرسپولیس که هنوز در حال و هوای دربی اخیر تهران است، سپاهان را در 2 امتیازی خود می‌بیند و چون تراکتورسازی را هم یک پای قهرمانی یافته است، موظف به نباختن در دیدار امروز است. این در حالی است که مهدی طارمی و یارانش گلزنی را در این فصل از یاد برده‌اند و حاصل کار آنها در 6 بازی قبلی، فقط 4 گل زده بوده است. سپاهان در این فصل نوسان زیادی داشته و تحمل دو باخت در قبال کسب 3 برد، نشانه مستقیم این قضیه است. با این حال خط حمله‌ای که به جلال‌الدین علی محمدی، مهرداد محمدی و فرید بهزادی کریمی متکی است و از سوی حاج صفی و رسول نویدکیا تغذیه می‌شود، می‌تواند سیدجلال حسینی و یارانش را به دردسر جدی بیندازد. البته آخرین سد در سنگر دفاعی سرخ‌های تهرانی که همانا علیرضا بیرانوند درون دروازه آنها است، می‌تواند یک بار دیگر منجی احتمالی قرمزها در فولادشهر و در مسابقه‌ای باشد که آن را «دربی ایران» هم نامیده‌اند و در سال‌های اخیر «حاشیه» کم نداشته است.
پدیده- صنعت نفت (00/17 در ورزشگاه ثامن مشهد)
صنعت نفت که شروعی طوفانی داشت و سپس قدری پس‌روی کرد، امروز میهمان پدیده‌ای است که در 6 بازی قبلی‌اش فقط یک برد داشته و 3 بار مساوی کرده ولی تیمی نظام‌مند است و یک سرمربی برنامه‌مدار دارد. نادر دست‌نشان نیز تا اینجای کار از صنعت نفت که در نقل و انتقال‌های تابستانی خریدهای بزرگی نداشت، یک تیم مقاوم و منضبط را ساخته و به این سلاح‌ها برای کسب نتیجه‌ای مساعد در مشهد هم بشدت نیازمند خواهد بود.
گسترش فولاد- فولاد خوزستان (15/16 در تبریز)
گسترش در شرایطی از حریف خوزستانی‌اش پذیرایی می‌کند که فراز کمالوند، سرمربی‌اش می‌گوید نمی‌داند چرا تیمش در قعر جدول نشسته اما یافتن دلایل این فرآیند آنقدرها هم سخت نیست. زدن فقط دو گل در 6 بازی قبلی گسترش و آن هم توسط تیمی که امثال خلعتبری، پریرا، باتیستا، خالقی‌فر و شجاعیان را در جمع حمله‌وران خود در اختیار دارد، یک کوتاهی بزرگ به حساب می‌آید و تیم نعیم سعداوی که هفته پیش طلسم پیروز نشدنش را شکست و توانست با 3 امتیاز حاصله برابر پدیده ناگهان 6 پله در جدول بالا بپرد، امیدوار است مشکلات خط حمله حریف، این هفته نیز استمرار یابد!
نفت تهران- ماشین‌سازی تبریز (30/17 در تهران)

تیم رسول خطیبی نیز تا اینجای فصل مثل گسترش کمتر از سطح توقعات نتیجه گرفته است و این فرصتی خوب برای تیم تحت هدایت علی دایی است تا امروز تعداد بردهایش را به عدد 3 افزایش دهد و مزایای میزبانی، مسأله‌ای است که امیدهای نفت را در این ارتباط افزایش می‌بخشد. خطیبی البته امیدوار است آندو تیموریان، هافبک وسط کلیدی تیمش همان طور که دو هفته پیش باعث توقف استقلال در تهران شد، آتش نفت را در مسابقه روز چهارشنبه نیز مهار کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت