کاظمیان: حساسیت دربی کم شده است

کد خبر: 740722

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: در گذشته بازیکنان بسیار مطرحی در پرسپولیس بازی می‌کردند که نام آنها را یک تریلی نمی‌کشید اما با کم شدن ستاره‌ها حساسیت دربی در سال‌های اخیر خیلی کمتر شده است.

خبرگزاری فارس: جواد کاظمیان در خصوص دربی هشتاد و پنج که فردا برگزار می‌شود، گفت: بعداز اینکه پرسپولیس نتوانست به فینال قهرمانان لیگ آسیا برسد شرایط روحی این تیم خوب نبود اما با پیروزی مقابل نفت وضعیت بازیکنان خوب شد. به هر حال بازی در دربی شرایط خاص خودش را می‌طلبد و نتیجه آن ارتباطی به وضعیت‌شان در جدول رده‌بندی لیگ ندارد. هر تیمی که از نظر روحی و روانی آماده‌تر باشد می‌تواند برنده دربی شود. پرسپولیس البته چند بازیکن اصلی‌اش را ندارد اما برانکو تجربه دربی را دارد و می‌داند در این بازی باید چه‌کار کند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا دربی هشتاد و پنج برنده خواهد داشت یا نه، افزود: از آنجایی که در چند دربی سال‌های اخیر معمولاً بازی برنده داشته من فکر می‌کنم بازی فردا هم برنده داشته باشد. مطمئناً تماشاگران یک بازی پر از موقعیت های زیاد را شاهد خواهند بود و از طرفی مربیان هر دو تیم خارجی هستند و به دنبال برد در این بازی خواهند بود. نمی‌شود پیش‌بینی کرد اما احساس می‌کنم شانس پرسپولیس برای برد در دربی مقابل استقلال بیشتر است. هرچند که نتیجه در پایان ۹۰ دقیقه مشخص خواهد شد.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره اینکه از نظر شما ستاره‌های احتمالی این بازی کدام بازیکنان خواهند بود، تصریح کرد: به نظر علی علیپور و منشا بیشترین شانس را دارند تا ستاره دربی شوند. آنها این روزها در بهترین شرایط بدنی و روحی هستند و می‌توانند برگ برنده پرسپولیس در دربی هشتاد و پنج باشند. البته کار برای منشا کمی سخت‌تر است چرا که او اولین‌بار است در دربی به میدان می‌رود. اما علیپور تجربه خوبی از این بازی دارد.

کاظمیان درباره غیبت چند بازیکن اصلی پرسپولیس در بازی فردا مقابل استقلال تصریح کرد: فصل گذشته پرسپولیس با حضور طارمی، سروش رفیعی، محسن مسلمان و فرشاد احمدزاده شرایط بهتری داشت و خط هافبک این تیم به استقلال می‌چربید. اما در بازی فردا این بازیکنان حضور ندارند و قطعاً برانکو بهترین‌ها را جایگزین آنها می‌کند. باید بپذیریم که کار برای پرسپولیس سخت شده و شاید اگر احمد نورالهی بازی می‌کرد شرایط بهتر بود.

وی درباره اینکه فرق دربی‌های سال‌های اخیر با زمانی که خود او در این بازی حساس به میدان می‌رفت در چیست، افزود: درست است که در سال‌های اخیر دربی‌های پرگلی شاهد هستیم اما به نظرم در گذشته‌ دربی‌ها حساس‌تر بود. زمانی که بچه بودم اگر پرسپولیس در دربی می‌باخت دو هفته دوست نداشتم از خواب بیدار شوم.به هر حال آن زمان پرسپولیس پر از ستاره‌های نام‌دار بود و بازیکنانی مثل فرشاد پیوس، رضا شاهرودی، احمدرضا عابدزاده، علی دایی، کریم باقری، مهدی مهدوی‌کیا، علی کریمی، بهروز رهبری‌فرد، افشین پیروانی و... در این تیم بازی می‌کردند که نام آنها را یک تریلی هم نمی‌کشید. حضور بازیکنان بزرگ در پرسپولیس و تقابل آنها با استقلالی‌ها باعث می‌شد تا برخوردهای جذابی در بازی رقم بخورد. اما در این سال‌ها ستاره‌های فوتبال کم شده‌اند و این موضوع جذابیت دربی را کم کرده است.

این پیشکسوت فوتبال درباره اینکه فضای حاکم بر دربی‌های سال‌های اخیر را بیشتر می‌پسند یا دربی‌های سال‌های قبل را ترجیح می‌دهد، گفت: من دربی‌های گذشته را خیلی بیشتر دوست داشتم اما الان حساسیت‌ها کم شده است. زمانی که خود من در دربی بازی می‌کردم باز هم ستاره‌هایی در پرسپولیس بودند که دربی را جذاب کنند اما هر چه جلوتر رفتیم این ستاره‌ها کمتر شدند و حساسیت بازی‌ها از بین رفت. در گذشته باختن در دربی خیلی دردناک بود اما الان شرایط فرق کرده و شاید هم باید حق بدهیم چرا که مردم هزینه می‌کنند تا به استادیوم بیایند و فوتبال زیبا ببینند.

کاظمیان درباره اینکه پیش‌بینی‌اش از بازی و برنده احتمالی چیست، گفت: پیش‌بینی کردن کلاً کار درستی نیست به خصوص اینکه دربی را نمی‌شود پیش‌بینی کرد اما به عنوان یک پرسپولیسی آرزو می‌کنم این تیم برنده شود. فکر می‌کنم بچه‌ها ان‌شاءالله ۲ بر یک استقلال را شکست دهند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت