عابدینی: بوی فوتبال «اصفهانی» است

کد خبر: 763306

امیر عابدینی درباره برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال و حواشی این مجمع بعد از انتخاب محمود اسلامیان به عنوان عضو هیات رئیسه، گفت: این که علامات سئوال زیادی جلوی مجمعی که مهدی تاج رئیس آن بود وجود دارد، خوب نیست. باید شبهات در مجمع از بین می رفت. قبل از برگزاری مجمع اعلام نگرانی کرده بودم که ممکن است این جلسه با تشکیک برگزار و محمود اسلامیان در رقابت با شهاب عزیزی خادم انتخاب شود.

عابدینی: بوی فوتبال «اصفهانی» است

خبرگزاری مهر: رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با بیان اینکه برگزاری انتخابات هیات رئیسه شبهه زیادی داشت، گفت: با حضور اسلامیان در فدراسیون، بوی فوتبال ما اصفهانی است.

امیر عابدینی درباره برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال و حواشی این مجمع بعد از انتخاب محمود اسلامیان به عنوان عضو هیات رئیسه، گفت: این که علامات سئوال زیادی جلوی مجمعی که مهدی تاج رئیس آن بود وجود دارد، خوب نیست. باید شبهات در مجمع از بین می رفت. قبل از برگزاری مجمع اعلام نگرانی کرده بودم که ممکن است این جلسه با تشکیک برگزار و محمود اسلامیان در رقابت با شهاب عزیزی خادم انتخاب شود.

چرا اصرار به حضور اسلامیان در فوتبال است؟ وی افزود: اسلامیان به درد خیلی از مدیریت ها می خورد و و اینکه چرا اصرار بر این است که به مدیریت فوتبال وارد شود، معنا و مفهوم خاص خودش را دارد. یا مسئولان فدراسیون به دنبال یک آینده خاص هستند و یا می خواهند یک جریان خاص داشته باشند.

معترض به عزیزی خادم گرداننده مجمع شد رئیس پیشین فدراسیون فوتبال شبهات این انتخابات را برشمرد و تصریح کرد: اسلامیان در انتخابات قبلی فدراسیون فوتبال رای نیاورد ولی بعد از آن با حکم سرپرستی به هیات رئیسه آمد. سپس در جلسه ای در جزیره کیش حاضر شد و به نفع ایشان هم سخنرانی هایی صورت گرفت. در مجمع هم علی کفاشیان که همیشه به عزیزی خادم اعتراض داشته، گرداننده انتخابات شد. نوع شمارش و انتخاب ناظران هم که جای خودش را دارد.

بوی فوتبال ما اصفهانی است عابدینی ادامه داد: تمام این مسائل نگران کننده است. این فوتبال بوی «اصفهانی» می دهد. بعضی ها حتی معتقدند عزیزی خادم در انتخابات ۳۶ رای آورده است که اگر این درست باشد، قطعا اسلامیان عضو هیات رئیسه نمی شد.

چرا مجمع تجدید نشد؟ وی خاطرنشان کرد: آیا بهتر نبود انتخابات شفافتر و بهتر برگزار می شد؟ در مجامع قبل هر موقع اعتراضی بود، بلافاصله همانجا رسیدگی و آرا تجدید می شد. چه اشکالی داشت هفته گذشته هم آرای مجمع تجدید می شد و آنرا پای تخته می نوشتند؟

همه چیز از صحبتهای تاج شروع شد عابدینی افزود: همه چیز از یکی از سخنرانی های مهدی تاج شروع شد. او در جزیره کیش گفته بود به کسانی که بخواهند فوتبال را به هم بریزند، اجازه نمی دهیم وارد فدراسیون شوند. او بدون اینکه از کسی اسم ببرد، غیر مستقیم مجمع را در جریان میل و خواسته شخصی اش قرار داد.

انتخابات از پیش تعیین شده بود؟ عضو پیشین مجمع فدراسیون فوتبال با بیان اینکه شک و شبهات پیرامون مجمع زیاد است، گفت: از یکی از دوستانم سئوال کردم چرا برای عضویت در هیات رئیسه ثبت نام نکردی. او گفت که از فدراسیون اعلام کرده اند نام نویسی نکند چون اسلامیان رای می آورد. این مسائل نگران کننده است و نشان می دهد انتخابات از پیش تعیین شده است.

احتمال ورود نهادهای نظارتی عابدینی همچنین از احتمال ورود نهادهای نظارتی به این ماجرا خبر داد و تاکید کرد: اگر خود فدراسیون رای گیری را تجدید کند مشکلی پیش نمی آید ولی ممکن است گزارش این مجمع به کمیسیون اصل نود و دیوان عدالت برود. بهتر است خود فوتبالی ها آنرا حل و فصل کنند. توصیه بنده به عنوان شخصی که سابقه بیشتری در فوتبال دارم و سن و سالم از رئیس فدراسیون فوتبال بیشتر است، این است که مجمع تجدید شود.

انتخاب رئیس بعدی فدراسیون به دولت بعد بستگی دارد «گفته می شود اسلامیان با این هدف عضو هیات رئیسه شده است که برای ریاست فدراسیون برنامه دارد.» عابدینی در واکنش به این موضوع گفت: ممکن است تا انتخابات بعدی فدراسیون، اتفاقات زیادی رخ بدهد. انتخاب رئیس بعدی فدراسیون به عوامل مختلفی از جمله وزیر ورزش، دولت و رئیس بعدی دولت بستگی دارد. بدون شک در معادلات سیاسی، رئیس فدراسیون نقش دارد.

انتخاب هیات رئیسه فعلی اشتباه بود رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره پیش بینی اش از آینده فدراسیون فوتبال، خاطرنشان کرد: رُک و پوست کنده بگویم ما در یکی از انتخابات قبلی مجمع فدراسیون، اشتباهی را مرتکب شدیم و آن هم انتخاب هیات رئیسه فعلی بود. در آن مجمع، احساسی برخورد شد. الان یکسری ها در جایگاهی هستند که شان هیات رئیسه را ندارند.

باید در اساسنامه تغییراتی صورت بگیرد عابدینی ادامه داد: باید در اساسنامه فدراسیون فوتبال و ویژگی افرادی که قصد دارند در راس فوتبال حضور داشته باشند، تغییراتی صورت بگیرد. مگر می شود یکسری به زبان بین المللی فوتبال آشنایی نداشته باشند ولی در پستهایی باشند که نیاز به این زبان دارد. بعضی ها فکر می کنند باید از یک تشکیلات خاص وارد فوتبال شد در حالی که چنین چیزی درست نیست. این مسئله، فوتبال را با چالش روبرو می کند.

کی روش مثل استانکو بازیکنان را می خواهد وی در بخش دیگری از این مصاحبه درباره تیم ملی و کارلوس کی روش هم صحبت کرد. عابدینی در خصوص درخواست کی روش برای در اختیار گرفتن یک تا دو روزه بازیکنان ملی پوش بعد از بازی های لیگ، گفت: این ایده کی روش درست است. ما زمان استانکو هم در تیم ملی همین کار را کردیم چون فرصت زیادی برای تیم ملی نبود. حتی زمانی که ایویچ هم سرمربی تیم ملی شد، بازیکنان را در هفته جمع می کرد. حرف کی روش منطقی است. او در این دو روز نمی خواهد فشاری به بازیکنان بیاورد. فقط می خواهد کار تاکتیکی انجام بدهد.

برانکو نظرش را داده است رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در پایان درباره آغاز دوباره درگیری رسانه ای برانکو ایوانکوویچ با کی روش، اظهار کرد: برانکو هم نظرش را داده است. نمی توان گفت کدام مربی از نظر علمی برتر هستند. بار پاسخگویی درباره تیم ملی بر دوش کی روش است. فدراسیون فوتبال هم تاکنون به وظیفه خود عمل کرده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها