تحلیل AFC از پیروزی آسان پرسپولیس +تصاویر

کد خبر: 791629

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا پیروزی خانگی آسان سرخپوشان تهران برابر حریف اماراتی‌شان را از نظر فنی زیر ذره‌بین برده است.

خبرگزاری تسنیم: سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا پیروزی خانگی آسان سرخپوشان تهران برابر حریف اماراتی‌شان را از نظر فنی زیر ذره‌بین برده است.
پیروزی ۲ بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل الوصل امارات در ورزشگاه آزادی یکی از بازی‌هایی بوده است که سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) آن را مورد بررسی فنی قرار داده است. AFC با قاطع توصیف کردن پیروزی سرخپوشان تهران برابر تیمی که در این فصل از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هنوز حتی یک امتیاز هم نگرفته، نوشته است: پرسپولیس با آرامش و یک بازی گروهی منسجم و با گل‌های فرشاد احمدزاده و علی علیپور توانست الوصل جوان را در تهران با نتیجه ۲ بر صفر شکست دهد و با ۶ امتیاز در رده دوم جدول قرار بگیرد. تیم اماراتی در غیاب دو گلزن خود، فابیو دلیما و کایو کاندو نتوانست تهدیدی برای دروازه پرسپولیسی‌ها ایجاد کند. تلاش الوصل برای خنثی‌کردن سبک بازی پرسپولیس با یک آرایش جدید در غیاب زوج خارجی‌اش، لیما و کاندو و در حالی که رونالدو مندز را هم روی نیمکت نشانده بود، رودولفو آروابارنا، سرمربی الوصل با برنامه متفاوت برای نتیجه گرفتن مقابل پرسپولیس تیمش را به میدان فرستاد که این شامل تغییر سیستم بازی الوصل به سیستم جدید ۲-۳-۵ می‌شد. راهی که خط میانی الوصل در دقایق ابتدایی بازی برای ممانعت از سلطه پرسپولیس در پیش گرفت تأثیرگذار و مهم بود. حمد ال بالوشی درست مقابل سه مدافع میانی الوصل قرار گرفت و مدافعان کناری هم به خط میانی نزدیک می‌شدند تا نبود دو بال تیم را جبران کنند. آنتونی کاسرس و هومید عباس، در طرفین البالوشی، به سمت میانه میدان فشار می‌آوردند تا مسیر پاس‌های پرسپولیسی‌ها به خصوص کمال کامیابی‌نیا و سیامک نعمتی را در میانه میدان مسدود کنند.
کاسرس در یک نقش تدافعی نامتعارف از آنجایی که الوصل برای جناحین خط دفاعی‌اش از دو مدافع جوان تازه کار استفاده می‌کرد، این تیم به یک لایه دفاعی اضافه پشتیبان نیاز داشت. در حالی که انتظار می‌رفت عباس با توجه به ماهیت دفاعی بازی‌اش، به همان وظایف تدافعی خود عمل کنند، این کاسرس، بازیکن معمولاً خلاق الوصل بود که نقش تدافعی پررنگی را برای این تیم ایفا می‌کرد. سیستم ۲-۳-۵ الوصل شامل حرکاتی از سوی هافبک‌های مرکز این تیم به سمت جناحین هم می‌شد تا از رسیدن توپ به بازیکنانی مانند وحید امیری و مغلوب شدن مدافع جوان الوصل فارس خلیل توسط او در دوئل‌های تن به تن، پیشگیری شود. همانطور که در تصویر پایین نشان داده شده، کاسرس از پست خود در مرکز خط میانی به جناح چپ متمایل می‌شد و هفت بار برای متوقف کردن بازیکنان پرسپولیس تلاش کرد.
پرسپولیس متمرکز روی حمله از جناحین برنامه بازی پرسپولیس حول محور حرکت از جناحین و ارسال سانتر‌های متعدد، کرنر‌ها و پرتاب‌های دستی بلند به محوطه جریمه الوصل بود. نماینده ایران در ۹۰ دقیقه بازی ۲۰ سانتر روی دروازه حریفش ارسال کرد که البته دقت آن‌ها بسیار کم بود، چون تنهای یکی از آن‌ها به یکی از بازیکنان این تیم رسید. پرتاب‌های دستی بلند برای پرسپولیس جواب داد و زمینه گل دقیقه ۳۶ این تیم را فراهم کرد. پرتاب حسین ماهینی توپ را به جلال حسینی رساند و او پس از پیروزی در نبرد هوایی در محوطه جریمه حریف، توپ را به احمدزاده رساند و او گلزنی کرد.
تحلیل AFC از پیروزی آسان پرسپولیس +تصاویر
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت