کمالوند: تعداد تیم‌های لیگ برتر و دسته اول را کم کنید

کد خبر: 847184

سرمربی تیم فوتبال اکسین البرز از مسئولان سازمان لیگ خواست تعداد تیم‌های لیگ برتر و دسته اول را کم کنند.

کمالوند: فراز کمالوند با بیان اینکه مشکلات فوتبال ایران سال به سال بیشتر می‌شود، گفت: اعتقاد راسخ بنده این است که لیگ برتر و لیگ دسته اول نمی‌تواند با این تعداد تیم برگزار شود. من اینرا بار‌ها در گردهمایی مربیان هم گفته ام.

وی افزود: تعداد تیم‌های لیگ برتر باید ۱۴ تیم باشد و لیگ دسته اول هم به ۱۶ تیم کاهش پیدا کند. باید تیم‌هایی در مسابقات حاضر شوند که امکانات سخت افزاری خوبی دارند.

سرمربی تیم دسته اولی اکسین البرز تاکید کرد: باید بحث تیمداری در فوتبال ایران را به باشگاهداری تبدیل کنیم. سالیان سال است که شعار می‌دهیم، ولی اتفاقی نمی‌افتد.

کمالوند درباره احتمال جذب بازیکنان لیگ برتری هم گفت: ۱۷ بازیکن جذب کرده ایم. سه چهار جای خالی داریم که آنرا برای لیگ برتری‌ها نگه داشته ایم. امیدوارم با جذب سه چهار بازیکن سرشناس تیم را برای شروع رقابت‌ها تکمیل کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا با دو و نیم سهمیه لیگ دسته اولی‌ها برای صعود به لیگ برتر موافق است؟ تصریح کرد: من حدود ۶ سال از مسابقات دسته اول دور بودم و خیلی با فضای آن آشنا نیستم. چهار پنج تیم سرمایه گذاری زیادی کرده اند. باتوجه به سختی کار در لیگ دسته اول فکر می‌کنم سهمیه دو و نیم برای صعود به لیگ برتر مناسب است. حتی می‌توانست تبدیل به سه سهمیه ثابت هم بشود. دور از عدالت است که از ۱۸ تیم حاضر در لیگ دسته اول، دو تیم صعود کنند.

کمالوند همچنین درباره مشخص نبودن وضعیت مالکیت تعدادی از تیم‌های لیگ دسته اول خاطرنشان کرد: لیگ برتر که پسوند حرفه‌ای را یدک می‌کشد تیم‌هایی دارد که وضعیت مالکیتش مشخص نیست. وقتی لیگ حرفه‌ای ما دچار این مشکلات است انتظار دارید لیگ دسته اول از این مشکلات نداشته باشد؟ باید برای فوتبال کشور فکر اساسی بشود.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت