استفاده از فیلترشکن جرم می‌شود!

کد خبر: 1180749

درحالی که بسیاری از فیلترشکن ها در روزهای اخیر مسدود شده اند و استفاده از این فیلترشکن ها می تواند باعث رواج بدافزارها در تلفن های همراه شود ، وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت از مردم خواسته تا از فیلترشکن ها استفاده نکنند.

استفاده از فیلترشکن جرم می‌شود!

عیسی زارعپور وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت درباره بازار داغ فیلترشکن فروشی که ناشی از محدودیت های ایجاد شده برای پلتفرم های بین المللی و پهنای باند اینترنت بین الملل است به عنوان یک کارشناس از مردم خواست از این بدافزارها استفاده نکنند. او پشت تریبون در پاسخ به خبرنگاری در این باره گفت:« اولا که همان طور که بارها کارشناسان اعلام کردند ، حتما استفاده از فیلترشکن ها آسیب پذیری برای دستگاه ها از گوشی همراه تا لپ تاپ و کامپیوتر را بالا می برد و فرصتی برای هکرهاست که به دستگاه های کاربران نفوذ کنند پس بر همین اساس به عنوان یک کارشناس به مردم توصیه می کنم حدالامکان از این ابزارها استفاده نکنند.»

او سپس درباره فروش فیلترشکن هم گفت:«اگرچه استفاده و فروش فیلتر شکن منع شده اما در قانون متاسفانه برایش جرم انگاری نشده است.این کار غیر مجاز است اما الان البته تلاش هایی دارد صورت می گیرد تا علاوه بر غیر مجاز بودن جرم انگاری هم بشود . البته در صلاحیت بنده نیست این مسئله و طبیعتا نهادهای مربوطه باید دنبال بکنند. ولی آنچه مهم است استفاده از این ها باعث ناامنی در ادوات و دستگاه های مردم می شود.»

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها