در جلسه مدیریت بحران برف چه گذشت؟

کد خبر: 1205187

علی نصیری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در این جلسه گفت: پس از پیش بینی هواشناسی درمورد بارش برف و باران در تهران، ما از شب گذشته تمهیدات لازم را در این خصوص ارائه کرده و توصیه‌ها و هشدارهای لازم هم به مردم ارائه شد. پیش‌بینی می‌کنیم که این وضعیت تا صبح فردا ادامه داشته باشد که در همین راستا مدیریت شهری و دیگر دستگاه‌های خدماتی و ... نیز آمادگی لازم را دارند.

در جلسه مدیریت بحران برف چه گذشت؟

 به گفته او هدف از تشکیل این جلسه بررسی وضعیت بارش برف در مناطق مختلف و معابر شهر تهران است  وبه شکل برخط و از طریق رصد انجام شده دستورات لازم برای رفع مشکلات احتمالی یا رسیدگی به حوادث صادر می شود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همچنین درباره هماهنگی‌های انجام گرفته در قالب راه‌اندازی ستاد ویژه مدیریت برف در مرکز عملیات اضطراری شهر تهران نیز گفت: تجربه موفق روز یکشنبه ۲۳ بهمن ماه که در نتیجه آن هم آمادگی شهرداری و خدمات شهری افزایش پیدا کرد و هم با تشکیل ستاد مدیریت برف در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران یک نظام هماهنگی و فرماندهی واحد تشکیل شد ، باعث شد که نمایندگان همه دستگاه‌هایی که مدخلیت و ارتباطی با موضوع مدیریت برف داشتند ، در یک مکان کنار هم نشستند و جلسه با مدیریت معاون خدمات شهری شهردار تهران برگزار شد.

او خاطرنشان کرد: در این جلسه علاوه بر مجموعه معاونت خدمات شهری، مجموعه امور مناطق، سازمان پسماند، سازمان آتش‌نشانی، مرکز ارتباطات، سازمان هواشناسی، بخش‌های مختلف سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، اصحاب رسانه ، خبرنگاران صدا و سیما و پلیس محترم راهور از دیشب و امروز به دستور شهردار تهران در مرکز عملیات اضطراری شهر تهران حضور داشتند و از صبح نیز جلسه ستاد تشکیل شده است.

نصیری گفت: آمادگی میدانی و هماهنگی ستادی توامان و همینطور اطلاع‌رسانی به شهروندان صورت گرفت. اینها در کنار باعث شد که هم در روز یکشنبه مشکلی نداشته باشیم و هم امروز تا این لحظه با تلاش‌های صورت گرفته تاکنون گره ترافیکی به خاطر برف نداریم و اگر جایی مشکلی به وجود می‌آید خیلی سریع بازگشایی صورت گرقته و مشکل رفع می شود. این ستاد بر اساس وضعیت شهر و نیز وضعیت هواشناسی تا لحظه‌ای که نیاز باشد به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

قدرت الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران هم در این جلسه گفت: آتش‌نشانی آمادگی صددرصدی و کامل برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارش‌ها را دارد و تمامی ایستگاه‌های آتش‌نشانی در آماده‌باش کامل هستند.

او افزود: خوشبختانه تاکنون هیچ خللی در امداد رسانی ما ایجاد نشده و ماموریت های روزانه و شبانه در حال انجام است. ما این آمادگی را هم داریم که از تجهیزات سنگین آتش نشانی برای برف روبی و امدادرسانی استفاده شود.

استقرار پلیس در شهر به منظور جلوگیری از ترافیک

سرهنگ محمد رازقی، نماینده پلیس راهور تهران بزرگ نیز گفت: ماموران پلیس از بامداد امروز در معابر و مخصوصا نقاطی که سابقه وجود گره‌های ترافیکی در آن وجود داشت، مستقر هستند. لازم است در این شرایط مردم عزیز هم از تردد غیرضروری پرهیز کنند. خوشبختانه هماهنگی خوبی میان پلیس راهور و شهرداری وجود دارد و در نتیجه این هماهنگی نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

حسین نظری، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران هم در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده، گفت: هیچ گونه انسدادی در معابر به دلیل بارش برف نداشته‌ایم و تردد در شهر در حال انجام است. از  حدود ساعت ۲۲:۳۰ دیشب شروع بارش برف را داشتیم که در ساعات تقریبا یک بامداد شدت بارش بیشتر شد.

او ادامه داد: دیشب همکاران بنده شب پرتلاشی را سپری کردند به طوری که تقریبا هشت ساعت برفی را سپری کردیم که شش ساعت آن پربارش بود. البته بارش در مناطق شمالی بیشتر بود و هیچ گونه مسدودی و انسداد معابر نداشته‌ایم و تردد در شهر در حال انجام است.

نظری با بیان اینگه بالغ بر ۱۱هزار نفر نیروی کارگری به همراه ۳۱۳ دستگاه ماشین‌آلات مکانیزه فعال و به خدمت‌رسانی مشغول هستند، گفت: نیروهای مناطق پایین دست که بارش کمتری داشتند به کمک مناطق شمالی آمدند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با بیان اینکه هماهنگی شهرداری و راهور در بازگشایی گره‌های ترافیکی حائز اهمیت است، افزود: از پلیس راهور به دلیل هم افزایی و همراهی که داشتند و همچنین همکاران شهرداری برای زحمات‌شان تشکر می کنم.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها