مرگ دو نفر بر اثر تب شالیزار تکذیب شد

کد خبر: 1219238

دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران و بابل شایعه پراکنی اخیر برخی رسانه‌ها در فضای مجازی مبنی بر مرگ ۲ مازندرانی براثر ابتلا به تب شالیزار را تکذیب کردند.

مرگ دو نفر بر اثر تب شالیزار تکذیب شد

ز روز گذشته اخبار و تصاویر مبنی بر فوت ۲ نفر بر اثر ابتلا به تب شالیزار در فضای مجازی و همچنین در برخی خبرگزاری‌های مازندران منتشر و ادعا شد این افراد بدلیل عوارض ناشی از این بیماری جان باختند.

تعدادی از کانال‌های تلگرامی مازندران هم با انتشار خبری به نقل از مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران بر موضوع فوت این افراد ناشی از این بیماری مُهر تایید زدند.

پس از انتشار این اخبار به نقل از این مسوول در فضای مجازی، ساعاتی بعد روابط عمومی دانشگاه واکنش نشان داد و بیان این موضوع از سوی مسوول موردنظر را تکذیب کرد.

مدیرگروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفتگو با روابط عمومی این دانشگاه گفت: در خصوص تب شالیزار در مازندران مصاحبه‌ای انجام نداده ام و آماری که در خصوص فوت بر اثر این بیماری به بنده نسبت داده شده، مورد تأیید اینجانب نیست.

رویا قاسمیان افزود: هر گونه آمار در خصوص شیوع یا فوت بر اثر بیماری‌ها از طریق منابع رسمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران یا سایر مراجع ذیصلاح اطلاع رسانی می‌شود و استناد به شایعات در این خصوص صحیح نیست.

در همین حال معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بابل روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: تاکنون موردی از فوت براثر ابتلا به این بیماری در مراکز درمانی این دانشگاه نداشتیم.

مهدی محمدیان افزود: یک مورد فوتی اخیر که مشکوک ابتلا به تب شالیزار بود امروز شنبه جواب تست وی که از آزمایشگاه مرجع ارسال شد، منفی است.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها