سکونت ۲۰ میلیون نفر در مناطق ساحلی ایران

کد خبر: 1228121

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: در افق ۲۵ ساله که از سال ۹۹ تا سال ۱۴۲۵ ترسیم شده می‌بایست حدود ۲۰ میلیون نفر در سواحل کشور به ویژه سواحل مَکُران ساکن شوند که تسریع این امر نیاز به خرد جمعی دارد.

سکونت ۲۰ میلیون نفر در مناطق ساحلی ایران

روح الله اکبری در سفر به چابهار اظهار کرد: طرح هم‌پیوندی ۲۷ استان کشور با محوریت اقتصاد دریا محور، در سواحل جنوبی کشور می‌تواند در عملی شدن منویات مقام معظم رهبری در توسعه سواحل مَکُران گام مثبت بوده که سرعت توسعه را دوچندان می‌کند.

وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت نوار ساحلی در شمال و جنوب کشور که حدود پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر است که حدود چهار هزار و۸۰۰ کیلومتر در جنوب کشور از سیستان و بلوچستان تا بوشهر قرار دارد که خود ظرفیت بی بدیل خداوندی هست که می‌تواند در توسعه کشور ایفای نقش کند.

دستار ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت: سواحل جنوب کشور جذابیت سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی را دارد و از این همین جا از تمامی سرمایه گذاران دعوت به همکاری می‌کنیم.

وی ادامه داد: در راستای منویات مقام معظم رهبری برای توسعه سواحل مکران و تاکیدات رئیس جمهور در شورایعالی مسکن و برنامه‌های مصوب بالا دستی در آمایش سرزمین به افق و چشم انداز بسیار خوبی برای استفاده حداکثری از جمله سکونتگاه‌ها برنامه‌ریزی شده است.

اکبری با اشاره به اینکه برای این سکونت باید سرمایه گذاری مرتبط با دریا و اقتصاد دریا محور را در اولویت کاری قرار دهیم افزود: برای این منظور طرح هم‌پیوندی سایر استانها با چهار استان واقع در نوار ساحلی جنوب بخشی اجرایی و سایر بخش‌ها در حال اجرایی شدن است که این خود انقلابی در حوزه مسکن با نگاه دریا محور خواهد بود.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی به سمت و سویی است که سرمایه گذاران بومی و ۲۷ استان کشور بتوانند در ۲۷ نقطه سواحل جنوبی در پیشبرد اهداف ملی برنامه توسعه‌ای داشته باشند تا گنج پنهان منطقه رونق بین المللی به خود گیرد.

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در شهرها و شهرک‌های جدید بویژه در نوار ساحلی در بحث انرژی و آبزی پروری و کشاورزی و میوه‌های خاص این منطقه و لجستیک و علم و فناوری برنامه‌های بلند مدت در نظر گرفته شده که با عملیاتی شدن این موارد در پهنه سکونتگاهی شاهد تحول شگرف خواهیم بود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

سایر رسانه ها