زاکانی گزارش آسیب‌ها را به رئیس‌جمهور می‌دهد

کد خبر: 1239224

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران اعلام کرد که مصوبه هیات وزیران در خصوص انتخاب شهردار تهران به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در ساماندهی آسیب‌های اجتماعی موجب حل مشکلات می‌شود.

حجم ویدیو: 3.49M | مدت زمان ویدیو: 00:01:30 دانلود ویدیو

احمد احمدی‌صدر در پاسخ به این سوال که با این مصوبه هیات وزیران چه اتفاقی برای حل آسیب‌های شهر تهران رخ می‌دهد؟ افزود: آسیب‌های اجتماعی تهران به بحران تبدیل شده بود و در چنین مواقعی باید شخص رئیس جمهور که بر همه نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌ها نظارت دارند پای کار بیایند و با مدیریتشان مشکلات و چالش‌ها را حل کنند و هنر شهرداری تهران این بود که محکم و با استدلال حساسیت آسیب‌های اجتماعی را به گونه‌ای بیان کرد که رئیس جمهور بالای سر مسئله آمدند و با استفاده از اصل ۱۲۷ اختیاراتشان را در حوزه شهر تهران به نماینده تام الاختیارش که شهردار تهران است، تفویض کردند.

شهرداری به دنبال ریاست و رئیس بودن نیست

احمدی صدر با بیان اینکه برای اولین بار است که این اتفاق در کشور می‌افتد، اظهار کرد: شهرداری به دنبال ریاست و رئیس بودن نیست و حالا که شخص رئیس جمهور پای کار آمده، امیدواریم بتوانیم هم افزایی بیشتری در حل مشکلات داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در شهرداری تهران قرارگاه اجتماعی تشکیل شد که تا کنون بیش از ۳۴ جلسه برگزار شده است، گفت: مصوبات و اتفاقات خوبی در این قرارگاه رخ داده است، به گونه‌ای که تنها شهرداری ۵۰۰۰ ظرفیت پذیرش معتادان ایجاد کرد و برای معتادان منع پذیرشی اتفاقات خوبی رخ داد.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه قبلا قرارگاه خواهشی و تمنایی بود، ادامه داد: ما از دستگاه‌های دیگر خواهش می‌کردیم که اقداماتی را در زمینه بهبود آسیب‌های اجتماعی انجام دهند و از آنجایی که ما نهاد بالادستی آنها نبودیم و آنها هم تنها باید قانونا به نهاد بالادستی خود پاسخ می‌دادند ممکن بود با آن حساسیتی که مد نظر ما است کارها پیش نرود و پیگیری و هماهنگی کند بود. همچنین ممکن بود به آن خوبی که ما می‌خواهیم این هماهنگی‌ها انجام نشود؛ اما حالا که بالاترین مقام مسئول کشور پای کار آمده، هماهنگی در این حوزه در نهایت خود است و همه دستگاه‌ها موظف هستند که به رئیس جمهور که رئیس شورای اجتماعی کشور نیز هستند، گزارش دهند.

وی با تاکید بر اینکه ما در شهرداری تهران ذیل شورای اجتماعی کشور فعالیت خواهیم کرد و گزارشمان را در حوزه حل آسیب‌های اجتماعی به رئیس شورا که رئیس جمهور هستند، ارائه می‌کنیم، افزود: در گذشته شهرداری تهران ممکن بود بعضا چندین بار برای یک موضوع مکاتبه کند و از دستگاهی بخواهد که یک کاری را انجام دهد، اما از آنجایی که از نظر سلسله مراتب این نهادها و دستگاه‌ها از شهرداری دستور نمی‌گرفتند، بعضا به حساب رفاقت و مودت کار را انجام می‌دادند؛ اما حالا با حکم رئیس جمهور و پای کار آمدن شخص رئیس جمهوری، دستگاه‌ها موظف هستند که به نماینده ویژه رئیس جمهور پاسخ دهند.

 

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت

سایر رسانه ها